Mészárosék érdekeltsége építi 385 millióért a győri református bölcsődét

Papp László Tamás 2021-11-25 19:40:00
A Bálint Mihály utca 2. alatti épületre jócskán ráfér a felújítás.

„A Győri Református Egyházközség és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a TOP-6.2.1-19-GY1-2019-00001 azonosító számú pályázata alapján támogatásban részesült bölcsőde kialakítása tárgyában.

A tárgyi építési beruházást a Győri Református Egyházközség valósítja meg a felek között létrejött konzorciumi megállapodásnak megfelelően”

– olvasható a Közbeszerzési Hatóság weboldalán.

A megrendelésre kerülő építési beruházás műemléki környezetben valósul meg, bontási és építési kivitelezési feladatokat is magában foglal.

Az érintett ingatlan egyházi központ különleges övezet területen helyezkedik el; a környezetében elhelyezkedő ingatlanok beépítettek, a tervezési műemléki jelentőségű terület és a Református imaház régészeti lelőhely. 

– teszik hozzá. Erről az ingatlanról van szó:

Fotó: Papp László Tamás

Az építkezés helye tehát ez a 9025 Győr, Bálint Mihály utca 2. szám alatti épület. Melyre valóban ráfér egy alapos felújítás és tatarozás is: 

Fotó: Papp László Tamás

Amúgy szép környezetben van, a templom mellett, a Bálint Mihály utca és a Petőfi tér sarkán.

Fotó: Papp László Tamás

A közbeszerzés nyertese a győri székhelyű Euro Generál Zrt. Mely Varga Zsolt győrújbaráti, Árki Tamás győri lakos, valamint a FEJÉR-B.Á.L.Zrt. tulajdonában van.

Ez utóbbi cég a legfrissebb pénzügyi beszámolójának kiegészítő melléklete szerint a Mészáros-család alábbi tagjaié: 

Fotó: e-beszamolo.im.gov.hu

E cég idén augusztusban azzal került be a sajtóba, hogy 4,8 milliárdból húztak fel jurtákat a fonyódligeti Erzsébet-tábornál.

A korábban állami tulajdonban lévő fonyódligeti gyerektáborban, aminek a felújítási tenderét Mészáros Lőrinc gyerekeinek közös cége, a Fejér B.-Á.-L. Zrt. nyerte el 4,48 milliárd forintért, a szögesdróttal elkerített Balaton-parti területen rengeteg (akár akár százas nagyságrendben) kék és piros díszítésű, fehér jurtákat húztak fel – írta a Jobbik-közeli Alfahírre hivatkozva a 444.

Honlapja szerint a Mészáros-család e cége:

Jellemzően pályázati kiírásokhoz kapcsolódóan nyeri el munkáit, melyek építési vagy rekonstrukciós kivitelezési feladatok. Nagyobb pályázatok esetén más cégekkel konzorciumot alkotva tud versenyképesen fellépni.

A bölcsődeberuházás pontos, végleges összértéke: 385.035.613 forint.

Reméljük, a pénzből szép bölcsi készül.

Fotó: Papp László Tamás

Mert valóban ráfér a megújulás erre a helyre.  

Szólj hozzá!

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.