Mészárosék és Paár Attila cégei újítják fel a győri egyetem épületeit

Papp László Tamás 2022-01-25 09:08:00
Összesen 1,63 milliárd forintot költenek a munkálatokra a közbeszerzés eredménye szerint. A két ismert vállalkozás mellett egy móvári cég is megbízást kapott.

A Széchenyi István Egyetem épületeinek energiahatékony felújítására 1 milliárd 630 millió 930 ezer 456 forintot költenek majd a közbeszerzési hirdetmény szerint.

Hat épület felújítására kerülne sor, ezek pedig:

I. rész: a Hotel Famulus épülete, melyet Paár Attila érdekeltsége, a WHB Group-hoz tartozó Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. újít fel 488 millió 400 ezer 150 forintért. (Paárnak jól indult az év: tegnap írtuk róla, hogy az ETO Parkot olcsón sikerült megszereznie.

II. rész: a Lucsony „C” épületen (ez a Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar Élelmiszertudományi Tanszék („C”) épülete Mosonmagyaróváron) a Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft. dolgozik majd 351 millió 428 ezer 477 forintért. (A mosnmagyaróvári cég korábban is nyert már pályázatokat.)

III. rész: a Petz Iskola épületét a Mészáros-érdekeltség Euro Generál Zrt.és a Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. közösen újítja fel 470 millió 697 ezer 443 forintért. (Tavaly decemberben írtuk meg, hogy az Euro Generál építi a győri Bálint Mihály utcai református bölcsődét is. Valamint az Átlátszó cikkéből tudhatjuk, hogy a győri kekszgyári kockát négymilliárdért ugyancsak Mészárosék és Paár újítják fel.)

IV. rész: a Posta épületre nem érkezett be pályázat vagy jelentkezés, illetve valamennyit elutasították

V. rész: Tankonyha épület Mosonmagyaróváron:: Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft.142 millió 861 ezer 192 forintért.

VI. rész: Várkapitányi épület Mosnomagyaróváron: Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft. 177 millió 543 ezer 194 forintért.

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.