Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület csütörtökön reggel. Az ülés elején Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester elmondta, hogy 91 szavazatszámláló fogja bonyolítani az áprilisi választásokat, ehhez jönnek majd még hozzá a különböző szervezetek küldöttei. A polgármester szerint ennyi ember be sem fér majd a városháza termébe, így két körben kell lerendeznie a szavazatszámlálók eskütételét a városnak. A testület végül elfogadta a teljes névsort. A képviselők arról az indítványozásról is szavaztak, miszerint a választásig hátralévő három hétben a különböző jelölőszervezetek egy-egy alkalommal ingyenesen használhatják választási rendezvényre a Nádasdy-vár házasságkötő termét, vagy a rábasömjéni kultúrházat.
Ezután következett a rendkívüli ülés legnagyobb port kavaró döntése. A sárvári önkormányzat ugyanis
pályáztatás nélkül, 15 évre odaítélte egy befektetőnek a sárvári Csónakázó-tó üzemeltetését.
A képviselők egészen pontosan a Csónakázó-tó vízfelületén nyújtandó szolgáltatásokat ítélte oda egy befektetőnek, ő a vízidodzsem, a kishajók és csónakok és a nyíltvízi korcsolyapálya üzemeltetését nyerte el. Az új fenntartónak évente nagyjából fél millió forintot kell fizetnie majd a város felé.
Még a szavazás előtt Eiveck Péter (Jobbik) bejelentette, hogy ő nem tudja támogatni a javaslatot, majd Klimits István (független) tett fel több kérdést is a polgármester felé. Klimits rákérdezett, hogy mi lesz azokkal a vízibiciklikkel, amelyeket eddig lehetett látni a Csónakázó-tó körül, hiszen nem volt világos, hogy ezeket a régi bérlő, vagy a város birtokolta. Kondora elmondta, hogy ezek a régi bérlőé voltak, az új üzemeltető új eszközöket is hoz majd Sárvárra.
Klimits azt is elmondta, hogy pályáztatás nélkül ítélték oda az új üzemeltetőnek a Csónakázó-tavat, szerinte pedig a 15 éves szerződés az sok, eddig rövidebb időintervallumokra adták bérbe a tavat. A képviselő arra is rákérdezett, hogy ha már pályáztatás nélkül ítélték oda a területet az új befektetőnek, akkor vajon a sárváriak ebből látnak-e majd valamilyen kedvezményt, akár a Sárvár kártyákon keresztül.
Kondora ismét elmondta, hogy szerinte nem biztos, hogy a Sárvár kártyás megoldás lenne a legjobb, hiszen a fürdőn is hatvan százalékos kedvezményt kaphatnának a sárváriak, ám ennek ellenére azt látják, hogy a helyiek ritkán járnak ki a fürdőre.
Azt, hogy pályázat nélkül ítélték oda a tavat a befektetőnek végül azzal támasztotta alá a polgármester, hogy az új üzemeltető a következő 2-3 évben 70 milliós befektetést akar végrehajtani a tavon, például egy négyévszakos korcsolyapálya is a tervekben van már.
A városnak erre nem lenne fedezete, így viszont a Csónakázó-tó újabb befektetéseket láthat. Az új üzemeltetőről pedig elmondta, hogy helyi befektetőről van szó, akivel már többször dolgozott együtt a város. Egy pályáztatás esetén pedig nem biztos, hogy helyi befektetőknél maradhatott volna a tó.
Varga Jenő (Fidesz-KDNP) végül arra kérte a városvezetést, hogy vizsgálják meg, a jövőben lehetséges lenne-e az úgynevezett sup deszkák használata a tavon, mivel ő úgy tudja, több fiatal is ilyen formában sportolna. Kondora megígérte, hogy utána néznek, ám ilyen eszközöket egy megállapodás alapján csak akkor lehet majd használni a vízen, ha azok nem zavarják a tóra érkező horgászokat. A képviselő testület végül Klimits és Eiveck ellenszavazata mellett elfogadta az üzemeltetőváltást.
A képviselők aztán szavaztak a sárvári Újhegy utca magántulajdonú részeiről is. A több száz éves utca eddig több kézben volt, egy részét a város birtokolta, míg több kisebb szakaszt az ott élők. A város végül velük megállapodott, hogy ha az utat átadják a város számára, akkor azt a város a saját forrásából felújítja, így a lakóknak már nem kell ezzel bajlódnia. Kondora szerint egyúttal a közműveket is rendbe tudják majd tenni, így egy újabb utca újulhat meg teljesen a Hegyközségben.
Az Alkotmány utcai garázssorokat is bővítené a város, ennek érdekében a képviselők döntöttek egy 1252 négyzetméteres terület megvásárlásáról is. A jelenlegi tulajdonos nettó 3 millió 700 ezer forintért értékesítené a területet, a képviselők végül megszavazták ennek a megvásárlását. Ennél a pontnál viszont ismét Klimits István kért szót, aki bemutatott néhány képet a többi képviselőknek. Ezen az látszik, hogy
a Csónakázó-tó közvetlen közelében épülő hotel területéről két csővel szivattyúzzák el a talajvizet.
Klimits a polgármesternél arra kérdezett rá, hogy ez a szivattyúzás a szabályok szerint történik-e.
Kondora elmondta, hogy már minden engedélyt beszereztek az építkezésre, a szivattyúzást is ilyen módon engedélyezték. A vizet két felé vezetik el jelenleg, az egyik fele a kórház mellett a városi csatornába kerül, míg a másik felét a Csónakázó-tóba ömlesztik. Kondora azt is elmondta, hogy egy közeli lakó már a bíróságra vitte az építkezés ügyét, eddig ezeket az építtető nyerte meg. A polgármester egyébként meglepődött azon, hogy „Sárvár fejlődése egyeseknek csak annyit ér, hogy bírósági kérdéseket generáljanak belőle”.
A képviselők végül formálisan is megszavazták a Nemzeti Összefogás támogatását. Kondora István ugyanis az orosz-ukrán háború kitörését követő napon saját döntésére 1 millió forintot utalt át a Híd Kárpátaljáért segélyprogram támogatására. A polgármester egyébként ezt legálisan tette, ám azt kérte a képviselőktől, hogy támogassák ebben a döntésében őt. A képviselők végül egyhangúlag szavazták meg a segélyprogram ilyesfajta támogatását.