Olvasónk első látásra hitelesnek tűnő levelet kapott a bankjától, amiben arra kérik az e-mailben értesített felhasználót, hogy egy első látásra hitelesnek tűnő linkre kattintva "ellenőrizze az adatait".
A link persze mindenhová irányít, csak nem a bank oldalára, és ha megnézzük, akkor a feladónak sincs semmi köze a bankunkhoz.
Mint látható, az utolsó mondatig egészen értelmes kis levélnek tűnik ez, persze a végére aztán a gugli transzlét is megfáradt csalóéknál.
Az elnézést a következetlenségekért fordulat viszont mindenképpen különdíjat érdemelne, ha valaki díjazná ezeket.
A bank egyébként február 3-án közleményben is felhívta a figyelmet, hogy ismét csalók próbálnak hozzáférni az ügyfelek adataihoz (olvasónk ráadásul nem is a CIB Bank ügyfele)
Mint írják: az e-mailes adathalász levél célja, hogy olyan oldalra vezesse a gyanútlan címzetteket, ahol bizalmas banki adatok megadását kérik.
Kiemelték:
Kérjük, hogy semmiképpen se kattintsanak az ilyen levélben található linkre, és ne adják meg azonosító adataikat. A csalók által küldött e-mailt töröljék. Amennyiben a csaló oldalon megadta adatait, kérjük haladéktalanul jelezze a CIB24 felé!
Hozzátették: a CIB Bank sem e-mailben, sem telefonon nem kér soha ügyfeleitől bizalmas adatokat, mint pl. a szolgáltatásaink használatához, tranzakciók végrehajtásához szükséges jelszót, belépési azonosítót.