Kocsis-Cake Olivio, a Párbeszéd országgyűlési képviselője kérdezett rá írásbeli beadványában, hogy miután Völner Pál államtitkár lemondott, ki adhat engedélyt a titkosszolgálati megfigyelésekre.
„A Pegasus általi megfigyelésekre és titkos információgyűjtésekre állítólag engedélyeket adó Völner Pál bukása után egyből felmerült a kérdés, hogy lemondása után kihez került a terület, ki engedélyezheti, hogy kiket és mikor figyelhessenek meg a titkosszolgálatok. Mivel a sajtómegkeresésekre nem reagált az igazságügyi tárca, ezért írásbeli beadvány formájában én kértem választ a kérdésre"
– írja Facebook-posztjában az ellenzéki képviselő, majd hozzáteszi, hogy meg is kapta a feleletet Répássy Róbert államtitkártól.
Mocskos milliók: még Schadl sofőrje is „hármas" csomagokat állított össze Völnernek
A 444 nemrég már bemutatta, hogy A Völner-ügy kulcsfigurája egyetemi vizsgákat intézett végrehajtóknak és végrehajtók hozzátartozóinak, így a fideszes képviselővel szoros munkakapcsolatban álló Schadl György például azt is elérte, hogy olyan is átmehessen a vizsgákon, aki ott sincs.
Az igazságügy nem válaszolt korábban a sajtó kérdéseire, most azonban Répássy Róbert államtitkár válaszában úgy fogalmazott:
„a titkos információgyűjtést az igazságügyért felelős miniszter engedélyezi, (…) akadályoztatása esetén a parlamenti államtitkár helyettesíti.”
Erre hivatkozva írja azt Kocsis-Cake: a döntéshozói jogkör, „vagyis az ellenzéki politikusok és újságírók lehallgatása Varga Judit igazságügyi miniszterhez került vissza".
Az igazságügyi miniszter helyettese Varga Judithoz is bevitte Schadl Györgyöt, hogy a Kar belső ügyeiről tárgyaljanak
A hét meggyanúsított végrehajtó közül kettő beismerő vallomást tett, öt viszont megpróbálja kimagyarázni, miért vittek rendszeresen tízmilliókat készpénzben Schadl Györgynek, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökének - derül az 1734 oldalas nyomozati iratból, amely alapján az elnököt, és Völner Pált, a bűnügy miatt lemondott fideszes állatmtitkárt is meggyanúsították.
„Érdemes figyelni arra a szempontra is, hogy ezek szerint a korábbi gyakorlat jogszerűtlen volt, hiszen a feladat Völner Pálnak való «kiszervezését» nem indokolta semmiféle akadályoztatás, hacsak a Soros-ügynökök elleni brüsszeli harc annak nem számít. Az pedig már csak hab a tortán, hogy a megfigyelések engedélyezőjét közben egy nyomozásban megfigyelték"
– zárta sorait a képviselő.