Idén parlamenti választás van, ilyenkor szoktak csattogni leginkább a szalagátvágó ollók a különféle frissen elkészült, félig elkészült, régen elkészült és valaha majd elkészülő projektek kapcsán.
Úgy néz ki azonban, hogy Győrben idén különösen nehéz lesz a hivatalban lévő képviselőknek átvágható trikolorszalagokat találni.
Egyébként sem dübörögnek Győrben a nagyobb fejlesztések, és azok jelentős része még olyan, amit a Borkai-érában készítettek elő. Ebben persze nincs nagy érdekesség, hiszen Dézsi Csaba András még csak két éve polgármester, az már azonban érdekesebb, hogy a Borkai alatt előkészített fejlesztéseknek is csak egy kisebb része néz ki úgy, mint amiből hamarosan lesz valami.
A Dézsi-féle nagyobb projektelképzelések pedig egyelőre – mondjuk így, egy szórakoztatóiparból kölcsönzött kifejezéssel – development hellben vannak.
Még mindig nincs hír arról, hogy a kulturális negyed gigaprojektjéről tárgyalt volna a kormány.
Idén el sem indul az ötödik híd építése
Ha sorra vesszük, akkor azt látjuk, hogy épül a vízi élménypark – kétszer annyi pénzből harmadakkora ugye, mint Debrecenben –, megújul a Tatai út, elkezdődik a Kuopio parki parkolólemez építése, és van esély rá, hogy talán elindul valami a Pláza mellé tervezett új mentőállomás építéséből.
Úgy értesültünk azonban, hogy a Mosoni-Dunára tervezett, Gyárvárost és Vízivárost összekötő, 33 milliárd forintos új hídra nem egyhamar lesz meg a forrás: idén biztos nem kezdik el építeni. Ugyanígy járhat a Kálvária úti körgeometriás csomópont is, ami a hírek szerint jóval drágább lett, mint amilyenre tervezték.
Igaz ez a hídra is egyébként, amelynél mintegy 11 milliárd forinttal drágább lett a végső ajánlat, mint amivel számoltak.
Simon Róbert Balázs fideszes képviselő a Kisalföldnek nyilatkozva ezt mondta egyébként a projektről, még mielőtt kiderült volna a közbeszerzés eredménye: „Az előzetes számítások szerint nagyságrendileg 30 milliárd forintos büdzséről van szó.
Ahhoz, hogy a központi költségvetésből a forrást a kormány megítélje, még szükség van politikusi lobbizásra.” Információink szerint a lobbizás tehát sikertelen volt.