Dél-afrikában az október elejétől november végéig azonoított omikronos és nem-omikronos fertőzötteket vetették össze, idézi a BBC cikkét a 444.
A cikk szerint azoknál, akik az omikront kapták el, ötöde volt a kórházba kerülés kockázata azokhoz képest, akik másik variánssal fertőződtek meg.
Igaz, ha már kórházba kerültek, ugyanakkora eséllyel betegedtek meg súlyosan.
Azt írják, hogy az omikronos fertőzötteket összehasonlították az áprilistól novemberig regisztrált deltás fertőzöttekkel is. Ez alapján az omikronosoknál kisebb volt a súlyos megbetegedés kockázata.
Azonban mindez mégsem bizonyítja egyértelműen, hogy az omikron kevésbé súlyos megbetegedést okozna, írja a kutatás. Dél-Afrikában ugyanis néhány hónapja csengett le egy nagyobb delta-hullám, amikor sokan természetes védettséget szereztek, és ez torzíthatja az adatokat.
Egy másik, skót vizsgálat során arra jutottak, hogy ha az omikron ugyanúgy viselkedne, mint a delta, akkor már 47 fertőzött lenne kórházban, de csak 15-en vannak - ám itt fontos kiemelni, hogy nagyon alacsony esetszámról van szó, ám a szakértők szerint ezek feltétlenül jó hírek
Az már más kérdés, hogy az omikron gyorsabban fertőz és terjed a deltához képest, és ha nagyon sokan fertőződnek meg, akkor végső soron ugyanott fogunk tartani.