„A nemzetbiztonsági szolgálatok a hatályos törvények alapján végzik a munkájukat, Magyarországon senkit nem figyelhetnek meg bírói, valamint igazságügyi miniszteri engedély nélkül"
– nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Horváth József titkosszolgálati szakértő.
Véleménye szerint a megfigyelési ügy érdektelen, mert
természetes, hogy a magyar állam kémkedik az állampolgárai után.
Korábban Halász János, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának alelnöke hangoztatta, hogy „a baloldali sajtóban megjelent hírek megalapozatlanok és pusztán a politikai hangulatkeltést szolgálják", ezért nem indokolt a bizottság ülésének összehívása.
A Fidesz megpuccsolja a nemzetbiztonsági bizottság összehívását a lehallgatási botrány ügyében
„A baloldali sajtóban megjelent hírek megalapozatlanok és pusztán a politikai hangulatkeltést szolgálják, ezért nem indokolt a nemzetbiztonsági bizottság ülésének összehívása" - olvasható az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának alelnökének közleménye a Fidesz hivatalos oldalán. Ugyan nem írják, hogy a lehallgatási botrányról lenne szó, de állításuk szerint „a Belügyminisztérium vezetői rendszeresen beszámolnak az Országgyűlés illetékes bizottságai előtt a titkosszolgálatok információgyűjtő tevékenységéről".
A lap egyébként úgy véli, hogy Soros György áll a botrány kirobbantásának hátterében.
„Érdemes megemlíteni, hogy az ügy kirobbantásában aktív szerepet vállalt az Amnesty International (AI) mellett egy Citizen Lab nevű kanadai szervezet is. (...) Talán nem meglepő, hogy mindkét szervezet jelentős anyagi segítséget kap a Soros György-féle Open Society Foundationstől. Az AI kapcsán erről az erős kötődésről már többször is írt a hazai sajtó, a Citizen Lab pedig a honlapján számol be a támogatás tényéről"
– írja a Magyar Nemzet, levonva azt a következtetést, hogy „lényegében két Soros-szervezet felügyelte és értékelte egymás munkáját".
Fotó: Orbán Viktor Facebook