A 3G szabály (oltott, tesztelt, gyógyult) továbbra is mindenhol érvényben van. A kijárási korlátozás megszűnik. A távolságra vonatkozó szabályozás (1 méteres minimális távolság) megszűnik. Nem lesz négyzetméteres korlátozás az üzlethelyiségekben és a szolgáltatásoknál
– összegzi a változásokat az Ausländerin- magyar NŐK Ausztriában Facebook-oldal. További módosítások:
Maszk:
Július 1-jétől az orrot és szájat eltakaró maszkot csak a tömegközlekedésben, az üzletekben, kereskedelemben és a múzeumok zárt helyiségeiben kell viselni.
Az FFP2 maszk viselése szükséges (pl. idősek otthona és kórházak zárt helyiségeiben, hacsak nem állnak rendelkezésre a 3-G igazolások).
Gasztronómia és szállodaipar:
:Nincs többé szükség a maszk viselésére se a beltéren, sem pedig kültéren. 3-G ellenőrzés szükséges. Azok az alkalmazottak, akik közvetlenül kapcsolatba kerülnek a vendégekkel, a zárt helyiségekben az orrot és szájat eltakaró maszkot kell viselniük. - hacsak nem állnak rendelkezésre a 3-G igazolások. Regisztrálni várhatóan július 22-ig kell.
Éjszakai klubok, pubok:
Július 1-jétől nincs távolságtartási kötelezettség. 3-G igazolások ellenőrzése. Várhatóan július 22-től már nem lesz kapacitás korlátozás.
Események:
Bejelentési kötelezettség 100 főtől. Engedély szükséges 500 főtől. 100 fő vagy annál nagyobb esemény esetén: 3-G igazolások ellenőrzése, biztonsági koncepció felállítása, kapcsolattartási adatok gyűjtése (kivéve: példéul esküvők).
A jól ismert „3-G szabály“, azaz a vakcinázás, a tesztelés vagy a gyógyulás igazolása továbbra is érvényben marad
– írja részletesebb összefoglalójában az ORF.at Magyarok.
Ez a korábbiakhoz hasonlóan a vendéglátóiparban, a testközeli szolgáltatásokban, a szálláshelyeken, a 100 főnél nagyobb létszámú összejöveteleken, a szabadidős és kulturális létesítményekben (kivéve a múzeumokat, könyvtárakat és levéltárakat), a kirándulóbuszok és kirándulóhajók esetében, valamint a nem nyilvános sportlétesítményekben érvényes
– teszik hozzá.
A rendelet továbbra is hatályban marad a mobil ápolási és gondozási szolgáltatásokban, az idős- és ápolási otthonokban, valamint a fogyatékkal élők fekvőbeteg-lakóintézeteiben. Ugyanúgy, ahogy a kórházak és gyógyfürdők látogatóira, alkalmazottaira és újonnan érkezőkre, valamint az egészségügyi szolgáltatások nyújtásának egyéb helyszínein is továbbra is hatályos –
szól a hír.
A legalább 100 fős gyűlések esetében a kerületi közigazgatási hatóságnál történő bejelentési kötelezettség is érvényben marad, az 500 fős vagy annál nagyobb gyűlések esetében pedig marad engedélykötelezettség. A koronavírusokra vonatkozó szabályok értelmében már nincs személyi felső határ
– írják. Hozzátéve:
Ahol a „3-G“ szabályokat kell alkalmazni, ott a maszk követelménye általában nem szükséges. Kivételt képeznek az idősek otthonai, az ápolóotthonok és az egészségügyi intézmények, ahol azonban az FFP2 maszk helyett az egyszerű és kevésbé hatékony száj-orr eltakarására alkalmas maszk (MNS) is viselhető.
Emellett
ahol nincs „3-G“ követelmény, ott július 1-jétől kötelező lesz legalább az úgynevezett „MNS“ maszkot (orr, száj eltakarására alkalmas maszk) viselni zárt térben, például tömegközlekedési eszközökön és azok állomásain, taxikban, vonaton, ügyfélterületen, ügyfélkapcsolattal járó munkahelyeken és partik alkalmával. Az MNS-kötelezettség vonatkozik az idősek és ápolási otthonokra, a fogyatékkal élők fekvőbeteg-lakóhelyeinek, valamint a kórházaknak és a lábadozó otthonoknak a látogatóira és alkalmazottaira is. Az üzemeltetők azonban szigorúbb szabályokat is előírhatnak, például az FFP2 maszk viselésének kötelezettségét.
Azokra a vendéglátóipari létesítményekre,
ahol az ülőhelyeket általában nem foglalják el, vagy a tartózkodás túlnyomó részében nem helyhez kötött, különösen a tánctermekre, klubokra és diszkókra július 1-jétől a személyi kapacitás 75 százalékának megfelelő maximális kihasználtsági arányt kell alkalmazni.
Végül pedig kötelező lesz
elérhetőségi adatok gyűjtése például azoktól az emberektől, akik 15 percnél tovább tartózkodnak a vendéglátóhelyeken vagy a szállodában, továbbra is megmarad. Ugyanez a szabály vonatkozik a nem nyilvános sportlétesítményekre, a nem nyilvános szabadidős létesítményekre és a legalább 100 fős összejövetelekre is.