Ma ült össze a Szociális és Lakás Bizottság, ahol a második napirendi pont volt egy tájékoztató a balatonberényi volt gyermeküdülő helyzetéről.
Ágh Ernő (Fidesz-KDNP) képviselő felszólalásában azt emelte ki, hogy igazából ő nem is érti, hogy Szombathely miért nem próbálta meg megvásárolni az üdülőt, hiszen nyílt eljáráson hirdették meg az ingatlan árverését.
Elmentek, mert hát az élet megváltozott. Egy ajánlat érkezett rá, megvette, ilyen az élet, vitte - összegzett Ágh.
A politikus egyébként azt is elmondta, hogy jelenleg is van rengeteg lehetőség a gyermeküdültetésre. Legyen az akár állami, vagy egyházi vonal.
Az üdülő történetével sokszor foglalkoztunk már, a vas megyeiek társadalmi munkában, vagyis fizetés nélkül a szabadidejükben építették meg, az első turnust 1976-ban fogadta az épület.
Vas megyei gyerekek üdültek itt. Ki kedvezményesen, ki jutalomból. Az azonban biztos, hogy évtizedeken keresztül használták a vasi fiatalok az üdülőt egészen 2012-ig. Az Orbán-kormány akkor államosította a megyei önkormányzatok vagyonát, így a Vas megyei önkormányzat tulajdonában lévő ingatlan is állami tulajdonba került.
Akkor az volt a kommunikáció, hogy az Erzsébet tábor lakói fogják használni az épületet. De nem így lett.
2015-től kezdve az épület elhagyatottan állt.
Kurblis telefont kaptunk, amelynek hívószáma 19 volt
Szomorúan olvastam az Önök cikkét, amely az egykori szebb napokat látott gyermeküdülőről szól - írta Kelemen Imréné a balatonberényi gyermeküdülő elkótyavetyélése miatt megjelent, nosztalgiázós cikkünk nyomán. A pavilon igen jó helyen épült fel, így nem csoda, hogy már a 2012-es nagy einstandolás után szemet vetettek rá.
Az üdülő ügye aztán pár hete, május végén pecsételődött meg, amikor - igaz a jogszabályokat betartva - 10 nap alatt elárverezték az üdülőt. A vevő kiléte egyelőre nem ismert, de az biztos, hogy a kikiáltási áron, vagyis 527 millió forintért vásárolta meg az ingatlant, az egyetlen jelentkező.
A bizottság elnöke, Czeglédy Csaba (független) azért arra felhívta Ágh figyelmét, hogy az árverésen való induláshoz 132 millió forintot kellett volna a városnak napok alatt előteremtenie. Amire egyrészt a város pénzügyi helyzete sem adott lehetőséget, másrészt pedig a pandémia alatt nem biztos, hogy az volt a prioritás, hogy az egyszer már a helyiek tulajdonát képező ingatlant újra megvásárolja az önkormányzat.