A Tokióban megrendezett játékok több szempontból is tesztelik a sportolók elszántságát és fegyelmezettségét: a szervezők azt tanácsolják nekik, hogy ne használják a számukra egyébként biztosított 160 ezer ingyenes óvszert - írja a Vice.
A nagyjából 11 ezer sportoló mindegyike körülbelül 14 óvszert kap, amikor megérkeznek a japán fővárosba a következő hónapban kezdődő játékokra. Ám a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a COVID-19 járvány kockázataira hivatkozva arra bíztatja a sportolókat, inkább csak szuvenírként tekintsenek a gumikra.
A sportolóknak a februárban közzétett irányelvek szerint legalább 2 méter távolságra kell majd lenniük egymástól, valamint kerülniük kell a fizikai érintkezést, beleértve a kézfogásokat és az öleléseket is. A szexről nem is beszélve.
A sportolók csak speciális esetekben hagyhatják el az olimpiai falut, a szabályok megsértése pedig büntetést vonhat maga után.
Az olimpikonoknak szóló óvszerosztogatás az 1988-as szöuli nyári olimpiai játékok óta hagyomány. A két hétig tartó eseményen legendásan sok a testi érintkezés, amit az elmúlt években a társkereső alkalmazások robbanása is segített. A cikk szerint a 2014-es téli olimpiai játékok során, Szocsiban a sportolók a Tindert használták alkalmi kapcsolataik megszervezéséhez.
Az óvszerekre hatalmas az igény, a 2000-es Sydney-i nyári játékokon az ausztrál szervezők kezdetben 70 ezer óvszert készítettek be, de további 20 ezret kellett rendelni, mivel a játékok felénél egyszerűen elfogytak.
Az óvszerhasználat olimpiai rekordja a 2016-os riói játékoké. 450 ezer darabot osztottak szét, közülük körülbelül 100 ezer női óvszert is, így minden sportolóra 42 óvszer jutott.