Győzelmével a Győr bejutott a Magyar Kupa döntőjébe

Nagy Donát 2021-05-15 18:10:00
Lenyomta a Győri Audi ETO a Ferencvárost.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 25–29 (13–16)

Fotó: MTI / Krizsán Csaba

A győriek múlt szerdán 31-22-re kikaptak a Ferencváros otthonában, ezzel lépéshátrányba kerültek a bajnoki címért zajló csatában. Ennek következtében két nappal később menesztették Danyi Gábor vezetőedzőt - akinek a nyári távozását már január elején bejelentették -, és július helyett már hétfőn visszatért a kispadra a spanyol Ambros Martín, aki 2012 és 2018 között a Győr vezetőedzőjeként négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyaránt ötször.

A szombati elődöntőben az FTC csapatából Kovacsics Anikó, a győriek közül Puhalák Szidónia hiányzott.

Ambros Martín csapataira jellemzően az ETO remek védekezéssel kezdett, és mivel a 12. percben már 7-4-re vezetett, a másik oldalon Elek Gábor időt kért, majd cserékkel próbálkozott. A fővárosiak több mint 11 percig nem találtak a hálóba, és a folytatásban egy ideig csak állandósítani tudták három-négygólos hátrányukat, csökkenteni nem, mert a győriek Stine Oftedal irányításával támadásban is jól teljesítettek. Három perccel az első félidő vége előtt 14-12-re felzárkózott az FTC, majd a szünetben ismét három találat volt a magabiztosan, gyorsan kézilabdázó Győr előnye.

A második felvonás elején hat perc alatt csak egyszer talált be a Ferencváros, ám ezt ellenfele nem tudta kihasználni. A 47. percben felzárkózott egy gólra az FTC, de amikor a kevesebb hibával játszó címvédő 25-22-re vezetett, Elek Gábor ismét időt kért. Az utolsó tíz percben Bíró Blanka és Amandine Leynaud is több bravúros védést mutatott be, és végül utóbbi örülhetett a döntőbe jutásnak, ráadásul csapata úgy nyerte meg a rangadót, hogy egyszer sem volt hátrányban.

Győri oldalon Stine Oftedal hét, Kari Brattset hat, Anne Mette Hansen négy góllal járult hozzá a sikerhez, a fővárosiaknál Klujber Katrin hét, Háfra Noémi és Kovács Anett négy-négy gólt lőtt.

Az ETO a 19. Magyar Kupa-döntőjére készülhet, és eddig 14-et nyert meg. A DVSC 13. alkalommal jutott a kupasorozat fináléjába, eddigi mérlege öt győzelem és hét vereség. A két csapat 2009-ben és 2011-ben találkozott egymással a fináléban, és mindkétszer a győriek győztek.

Szólj hozzá!

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.