Bár a látványterveken még rendes medencének tűnt, az épülő győri vízi élménypark szerkesztőségünkhöz eljutott kiviteli tervei alapján az egykori Cziráky-medence nem medence, hanem „spray park”, gyakorlatilag egy vizes játszótér lesz. Mutatjuk a vonatkozó részletet, ahol látszik, hogy míg a „lagúnamedence” kék színezéssel van feltüntetve, addig a Cziráky-medence helyén épülő egység nem kapott ilyen színezést:
Ez azt is jelenti egyébként, hogy klasszikus értelemben vett medence alig lesz a felépülő vízi élményparkban, amelynek vízfelülete szinte biztosan kisebb lesz, mint a sportmedencével számolt régi strandé.
Lesz a csúszdatoronynak és a csúszdaparknak egy-egy érkező medencéje, lesz három kisebb medence (ülő-, pancsoló- és „félgömb”-medence), az egyetlen nagyobb medence az ún. lagúnamedence lesz, ennek rögtön lesz három szintje, mivel az új árvízvédelmi töltéshez felvezető domboldalban kap helyet. Épül még ezen felül egy fedett uszoda a sátras uszoda helyett, de nem a helyén, hanem kicsit arrébb.
A fal – jelen állapotukban nem túl esztétikus – betonelemei egyébként már nagyrészt a helyükre kerültek. Mutatjuk:
Ezek a betonelemek nem fognak látszani, legalábbis – a jelek szerint kissé megbízhatatlan – látványtervek szerint: egy lépcsőzetesen kialakított töltés fogja elválasztani a Cziráky-medence környékét a belső medencéktől és a fedett uszodától, amelyek árvíz idején is védettek lesznek.
Debrecenben háromszor ennyi medence épült fele ennyi pénzből
A projekt eredetileg belőtt ára 8,5 milliárd forint volt, később Mészáros Lőrinc cége nyerte el a tendert, de akkor már 19,6 milliárdba került az építkezés, amely végül ősszel 21,3 milliárd forintot kapott a Modern Városok Programban. Januárban megpróbáltuk kideríteni, hogy miért drágult meg ennyire az építkezés, de erre sem Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz), sem Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő (Fidesz) nem adott választ.
Tovább sokasodtak a kérdőjelek, miután nemrég összevetettük a győri terveket a tavaly átadott debreceni fürdővel: Debrecenben ugyanis 15 medencét építettek 5700 négyzetméter vízfelülettel 9,5 milliárd forintért, míg Győrben egy jóval kisebb strand (1400 négyzetméter vízfelület) épül több mint kétszer annyi pénzért. Arra, hogy miért lesz ilyen drága a győri vízi élménypark, továbbra sem kaptunk kielégítő választ.