A brit és az olasz Forma-1-es futamokon idén nem időmérő dönti el a vasárnapi rajtsorrendet

Nagy Donát 2021-04-27 15:08:40
Szombaton egy mini verseny dönti majd el, ki kapja a pole-pozíciót.

A Formula-1 hivatalosan is bejelentette: sprintversenyekkel döntik el a vasárnapi rajtsorrendet, idén három helyszínen is rendeznek ilyen futamokat - írja a Formula.hu. A dolog lényege, hogy szombatonként lesz egy 100 kilométer hosszúságú mini verseny, amely majd meghatározza a vasárnapi "rendes" futam rajtsorrendjét. A szombati verseny rajtsorrendjét pedig egy pénteken tartott időmérő alapján határozzák majd meg.

Fotó: Pixabay

A pontos helyszíneket hivatalosan egyelőre nem nevezték meg, csak hogy kettő lesz Európában, egy pedig Európán kívül. Egyes források azonban biztosan állítják, hogy Olaszországban és Nagy-Britanniában biztosan ilyen módon bonyolítják majd le a versenyhétvégéket. A sprintfutam első három helyezettje a jó vasárnapi rajtpozíció mellett plusz pontokat is kap, a győztes 3, a második helyezett 2, a harmadik pedig 1 egységgel gazdagodik.

Szólj hozzá!

Alkotmánybíró lehet a politikai életből mára teljesen eltűnt Hende Csaba

Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.

Kezdetét vette a győri Magyar Ispita felújítása

2026 februárjában érhet véget a munka.

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.

Rács mögé küldenék a győri üdítő és bringa tolvajt

A közel 1 milliós kárt okozó férfi tucatnyi alkalommal lopott.

A Weöres Sándor Színház társulatának tagja, Nagy Cili rendezi az idei karneváli darabot

Az elmúlt években 20 fővel csökkent a színház alkalmazotti létszáma. 

Bebes István kiszáll a körmendi kosárlabdából

De, hogy jelenleg miképp volt bent, azt sem tudni.

Repülő rajt helyett zuhanórepülés

2025 I. negyedévében a gazdaság teljesítménye stagnált a 2024. I. negyedévihez képest.

Felülvizsgálják a győri fizetős parkolórendszert

A lakók véleményét is kikérik ebben a kényes témában. 

Nem eladó a szombathelyi Szabadidőközpont

A megyei napilap szellőztette meg a hírt, hogy a SZOVA eladná a területet. Maga a polgármester cáfolta meg a híresztelést.

A jövőben tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak

Júniusban léphet éltbe az új szabályozás.

Kiégett egy önkormányzati lakás Győrben

Az első hírekkel ellentétben nem történt gázrobbanás.