Hozta a papírformát a Győri Audi ETO KC az SZKKA ellen

Vágvölgyi Bálint 2021-03-30 19:28:00
Húsz gól lett közte.

A NEKA elleni hétvégi győzelem után a K&H Liga tabelláját veretlenül vezető Győri Audi ETO KC vendégeként lépett pályára a Hungast SZKKA NB I-es csapata. Az ötszörös BL-győztes elleni mérkőzésen a szombathelyiek két kulcsjátékosa, Lilja Horilszka és Mayer Szabina is pihenőt kapott a szakmai stábtól - olvasható az SZKKA klubhonlapjának tudósításában.

Amorim szerezte a találkozó első gólját, majd Oftedal ziccerét védte Tomasevics. Pődör Rebeka hetesből lőtte az első vendég találatot, majd Bandelier volt eredményes, 4-2. Az ETO már az első percektől kezdve keményen védekezett és magas tempót diktált. Folyamatosan nőtt a különbség, Amorim bombájával 8-2 volt az állás, Marosán György az SZKKA vezetőedzője egy időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét. A szombathelyi csapat nem bírta a győriek tempóját, nehezen kerültek lövőhelyzetbe, hátul pedig könnyű gólokat engedtek, így gyorsan 10-re nőtt a különbség. A Győr átrohant ellenfelén, a 20. percben 20 gólnál jártak a zöld-fehérek.

Az SZKKA-ban már az első félidőben több ifjúsági játékos - Christe, Győri, Szmolek, Franka és Biró - is lehetőséget kapott, valamint ezen a meccsen debütált az NB I-ben Török Rebeka. A 26-9-es első félidő után a folytatásban is komoly perceket kaptak a szombathelyi fiatalok, akik bátran próbálkoztak, Christe pedig zsinórban Oftedal és Amorim kísérletét is megfogta, így az SZKKA tudta tartani a meglévő 20 gólos különbséget. A folytatásban Edwige és Görbicz ziccerét is védte a fiatal szombathelyi kapus, 35-15-nél Danyi Gábor kért időt. A második félidő sokkal jobban sikerült a vendégek számára, a debütáló Török lőtte a 20. gólt. A végeredmény 40-20.

Győri Audi ETO KC – Hungast Szombathelyi KKA 40-20 (26-9)

SZKKA: Tomasevics - Wald, Bandelier, Pődör R. 4, Szendrei 1, Horváth P., Orbán Csere: Christe (K), Agbaba 5, Virág 1, Franka, Varga N. 1, Bíró, Szmolek 1, Török 1.

Címlapfotó: Győri Audi ETO KC Facebook-oldala

Szólj hozzá!

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.