A múlt héten írtunk róla, hogy hiába kérdeztük az Illés Akadémia vezetőségét, nem mondták meg, hogy valóban beköltöztek-e a Nyugat-Magyarországi Utánpótlás-Nevelési Centrumba (amit a köznyelv csak új akadémiának hív) vagy sem.
Az erre irányuló kérdéseinkre az akadémia sajtósa azt válaszolta, hogy a kérdéseinkkel a tulajdonoshoz forduljunk, e-mailünket az info@bmsk.hu címre küldjük le.
Az Utánpótlás-Nevelési Centrumot ugyanis a magyar állam építette, 5 milliárd 900 millió foritnyi közpénzből. Majd egy nyílt pályázaton, egyedüli pályázóként, az Illés Akadémia kapta meg az üzemeltetési jogot. 15 éven keresztül havi 400 ezer forint + ÁFÁ-t kell fizetniük bérleti díjként.
E-mailünket elküldtük az állami cégnek, akiktől ma a következő választ kaptuk:
A Nyugat-magyarországi Utánpótlás-nevelési Centrum kapcsán küldött sajtómegkeresése kapcsán tájékoztatjuk, hogy Társaságunk nem illetékes.
Mivel levelezéssel nem jutottunk semmire, így kimentünk a létesítményhez. A sorompókkal lezárt út végén található parkoló pedig szinte tele volt autóval. Érkezésünkkor folyamatosan hozták a gyerekeket edzésre. Az étkezőben az asztalok megterítve mutatták, hogy az helyiség használatban van.
A portán gyorsan útba igazítottak és már mentünk is lifttel fel, az épület legtetejére, az irodákhoz.
Bár ezt eddig sem a bérlő, sem a tulajdonos nem volt hajlandó kimondani, de az épület használatban van. Gyorsan felhúzták. 2019. áprilisában hirdette ki a Nemzeti Sportközpontok a Nyugat-Magyarországi Utánpótlás-Nevelési Centrum közbeszerzésének nyertesét, ami a Mészáros Lőrinchez köthető, ZÁÉV Zrt. lett.
Épült:
- 6000 négyzetméteres főépület.
- 5 füves, 1 műfüves labdarúgó pálya.
- A központi épületben tantermek, öltözők, étkező, üzemeltetési egységek, orvosi részleg, tantermek, kollégium, irodák, tárgyalók és gondnoki lakás lesz kialakítva.
Információink szerint a létesítményt tavaly, vagyis 2020 decemberében vették birtokba az akadémisták.
Az iroda szinten találkoztunk Illés Bélával, az Akadémiát működtető Illés Sportalapítvány alapítójával, és Kóbor Lászlóval, az alapítvány kuratóriumi elnökével. Kóbort hiába kérdeztük, nem volt hajlandó érdemben válaszolni, csak azt hajtotta, hogy a BMSK a nyilatkozatra jogosult. Állítása szerint az volt a kérés, hogy náluk maradjon a kommunikáció.
Hiába kérdeztük, hogy azt meg tudja-e mondani, hogy akkor ő most itt áll-e előttünk, és jól látjuk-e, hogy be van rendezve az irodája is, mindig ugyanoda tért vissza, hogy nem jogosultak nyilatkozatra.
Azt is kérdeztük, hogy lesz-e avató, vagy akkor ez most elmaradt, hogy anélkül költöztek be. Ismét hárított.
Csakhogy a helyzet az, hogy elköltött a magyar állam 6 milliárd forint közpénzt. Az építkezés akkor sem állt le, amikor a koronavírus-járvány kitört. Az épületet jól láthatóan használni kezdte a bérlője és sem a tulajdonos, sem a bérlő nem hajlandó hivatalosan elismerni, hogy valóban használatba lett véve a létesítmény. Vajon miért?