Elrejtette, de egy régészeti feltárásnál máris megtalálták egy vádlott fegyvereit Veszprém megyében

Nagy Donát 2021-01-08 10:34:00
A muzeológusokat szabadidejében önkéntesként segítő rendőrnek lett gyanús a földből kiálló vasdarab.

Lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy 73 éves férfival szemben, akinek a veszprémi használtcikk piacon vásárolt, majd a 8-as főút közelében elásott pisztolyát és golyós vadászpuskáját 2020 nyarán találták meg egy régészeti feltárás során - írja az ügyészség honlapja.

A vád szerint a lőfegyverek vásárlására és tartására engedéllyel nem rendelkező elkövető előbb 2020 elején egy, a második világháborúban rendszeresített hadipisztolyt, majd 2020 tavaszán több részletben egy golyós vadászpuskát vásárolt ismeretlen személytől.

A vádlott a pisztolyt és a vadászpuskát előbb a lakóhelyén rejtegette, majd 2020 júniusában takaróba és nejlonba csomagolva a Veszprém-Kádárta melletti erdős részen elásta.

Fotó: ugyeszseg.hu

A föld alá rejtett fegyvereket azonban 2020. június 24-én a 8-as főút felújítása miatti régészeti feltárás során a muzeológusokat szabadidejében önkéntesként segítő rendőr megtalálta, és bejelentést tett a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére.

Az ügyészség vádiratában tárgyalás mellőzésével büntetővégzés meghozatalára, és abban próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt az elkövetővel szemben a Veszprémi Járásbíróságnak, egyben indítványozta a fegyverek elkobzását, valamint azt, hogy a bíróság a vádlottat kötelezze az eljárás során felmerült, közel 640 000 forintos bűnügyi költség megfizetésére. 

Szólj hozzá!

Gyurka János lesz az SZKKA vezetőedzője

A szakember kettő plusz egyéves szerződést írt alá.

A pénz őre lesz a polgármester Győrben

Sokadszor volt téma a vármegyeszékhely költségvetése, most a polgármester és stábja válaszolt a kérdésekre egy lakossági fórumon.

A tinédzserek szerint félelmetes a TikTok-algoritmus pontossága

Már 8 évesen nekiállnak tiktokozni a gyerekek.

Repülőrajt árrésstoppal

A vártnál rosszabb inflációs adatok javítására régi módszeréhez nyúl a kormány: árstopot vezet be.

Tavaszi nagy takarítottak a szombathelyi Domusnál

Ezután rendszeresebben jár majd arra a takarító brigád.

Országos képregény alkotói pályázatot hirdet a szombathelyi könyvtár

Az idei CONnathely-Savaria képregényfesztivál nulladik napján nyitják meg az alkotásokból készült kiállítást.

Együttműködési megállapodás született a Király SE és az Eötvös Loránd Tudományegyetem között

A megállapodás értelmében a felek közösen dolgoznak tovább a sportszakos, kiemelten a labdarúgó edzőképzésben résztvevő hallgatók szakmai fejlődésének érdekében.

Hétfőn engedték szabadon a Kaposváron balhézó körmendi szurkolókat

Csoportosan elkövetett garázdaság elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kell felelniük.

30 alapvető élelmiszerre vet ki árrésstoppot a magyar kormány

Itt az újabb csodafegyver az inflációval szemben.

Válaszokat ígér a győri költségvetéssel kapcsolatban a polgármester

A nagy nehezen kicsikart költségvetési konszenzussal kapcsolatban kapnak lehetőséget a város polgárai: lakossági fórumon kérdezhetik Pintér Bencét mire mennyi pénz jut idén.

Panaszkodnak a körmendi Városgondnokság dolgozói, nehezen élnek meg a bérükből

Most azt vizsgálja az önkormányzat, hogy adhat-e kedvezményt az önkormányzati bérlakások bérleti díjából.

1 milliárd 259 millió forintért újítják fel az MCC szombathelyi épületét

Januárban jelentették be, hogy megújul a Takáts-ház.

Letartóztattak egy álrendőrt

Egy balesetnél bírságolt a kamuzsaru.

Kisbajcson járt Orbán Viktor

Aztán Nagybajcson betűtészta levest evett, és találkozott Simon Róbert Balázzsal, a térség országgyűlési képviselőjével.

Újabb tárolófeltörőket fogtak a győri rendőrök

A győri nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki a két 28 éves férfit.