A győri önkormányzati választás egyik legfontosabb témájává kezd válni a tömegközlekedés állapota, miután az elmúlt hetekben tömegesen maradtak ki járatok szerte a városban – a kimaradásokra hivatalos választ nem adtak korábban a buszközlekedést üzemeltető ÉNYKK-tól, és már nem is fognak, hiszen
Ez a gyakorlatban azonban nagy változást nem jelent, hiszen a győri tömegközlekedést továbbra is a szombathelyi központból szervezik majd.
Miközben a fideszes vezetésű önkormányzat nem nagyon kommunikál a tömegközlekedés körüli anomáliákról, mind a Győrben összefogott ellenzéki pártok (DK, MSZP, Jobbik, Momentum, LMP), mind a választáson induló, főleg egykori jobbikosokból verbuválódott Civilek Győrért Egyesület fontosnak tartja a buszok kérdését.
Az összefogás főleg az új járművek beszerzésére helyezte a hangsúlyt, és azt ígérte: ha ők nyernek, elkezdenek azon dolgozni, hogy fokozatosan lecseréljék eletromos buszokra a járműparkot. Emellett Glázer Tímea, az összefogás DK-s polgármesterjelöltje a minap azt is felvetette, hogy járhatnának iskolabuszok is a városban.
Civilek Győrért: Ha így marad minden, a helyzet nem fog javulni
A Civilek Győrért elnöke és polgármesterjelöltje, a korábban a Jobbikot erősítő Kovács László szerint Győrben nem változik az összevonástól semmi, maradnak a járatok, és maradnak a kivénhedt buszok is. Járműbeszerzésre a közeljövőben nem számíthat a város, és az országosan jellemző sofőrhiány sem fog megoldódni.
Kovács szerint a sofőrhiány a nyugati régióban a legsúlyosabb, a kevés dolgozó sofőr rengeteget túlórázik és a nyugdíjas sofőröket kell visszacsábítani dolgozni.
„Emiatt a hihetetlen terhelés miatt nagy a fluktuáció, és ahogy az inerneten a szakmai fórumokban olvasható, Győr mumus a sofőrök körében, ide senki nem akar jönni dolgozni. Ennek csak egyik oka az extrém terhelés, a másik a buszok állapota, a harmadik a közlekedési környezet” – mondta az egyesület polgármesterjelöltje.
mint Kovács elmondta 2017-ben ő ezt már javasolta egyszer, de a kormánypárti és az ellenzéki képviselők is leszavazták a javaslatot. Szerinte az ellenzéki pártok egyébként nem rendelkeznek komoly tervvel, csak lózungokat puffogtatnak, vagy az általuk is kínált elképzeléseket veszik át.
A Győr+ kérdésére a polgármesterjelölt elmondta: az intézkedés egyszeri 30-40 milliárd forintos kiadással járna, utána ugyanannyiba kerülne üzemeltetni a buszközlekedést, mint most.