Pénteken pert nyert a Társaság a Szabadságjogokért és a Political Capital abban a közérdekű adatigénylési perben amit azért indítottak, hogy kiderüljön, mely településeken volt jelentős változás a választást megelőző időszakban a lakcím átjelentkezésekben - jelentette utóbbi szervezet Facebook-oldalán. Az ítélet első fokon született, még van fellebbezési lehetősége a Belügyminisztériumnak.
Mint arról számos cikk született, több településen is furcsán változott a lakosságszám a tavalyi választások előtt, különösen az ukrán határ közelében lévő térségekben. Ahogy arról a még kormánypártivá tétele előtti Hír TV is és az RTL Klub is beszámolt, volt olyan település, ahol egy-egy lakásba több tucatnyian jelentkeztek be a választásokat megelőző időszakban. A lakókat a helyiek sosem látták, csak a választás napján figyeltek fel arra, hogy sokan ukránul beszélnek, illetve szervezett autókkal hoztak embereket át a határon szavazni.
Az átjelentkezések számáról a helyi jegyzők és a polgármesterek is tudhattak.
Ahogy arról portálunk is beszámolt, az átjelentkezések miatt az ország legszegényebb régiójába tartozó településen élők jelentős része sűlyos árat fizet: a statisztikában megugró lakosságnövekedés miatt az ott élő fiatalok nem igényelhetik a kimondottan a szerényebb sorsú térségekre szabott "falusi CSOK-ot".
A választásokra bejelentett ukránok miatt több faluban elestek a falusi CSOK-tól
Unyatyinszki György Nem lennénk az átjelentkezéseket megtűrő polgármesterek és jegyzők helyében. Hihetetlen hátrányt okozott pont az ország egyik legszegényebb régiójának, Szabolcs-Szatmár-Bereg 4-es választókörzetében lévő falvaknak, hogy pont az ő régiójukban történt a tavaszi választások egyik legjobban dokumentált választási csalása.