Vajon miért nézi levegőnek a kormány a szociális dolgozókat?

ugytudjuk.hu 2020-05-05 09:29:00
Továbbra sem hajlandóak megadni nekik az egészségügyi dolgozóknak járó félmillió forintos egyszeri bért, miközben mára mindenki számára egyértelmű, hogy a vírus legalább annyira veszélyes például az öregek otthonában, mint a kórházakban.

A szociális dolgozók hosszú évek óta nevetséges és felháborító bérért kénytelenek végezni a munkájukat. Ráadásul itt Vas megyében külön erősíti a méltatlan helyzetet, hogy alig pár kilóméterre, a határ másik oldalán a többszörösét lehet keresni ugyanazért a munkáért. Kimondhatjuk, hogy a szociális dolgozók közül a legtöbben már csak a szakmai elhivatottság miatt maradtak a rendszerben, de mégis nekik köszönhető, hogy az alulfinanszírozott és évről évre cserbenhagyott szektor még egyáltalán működőképes.
 
A kitartásért és elkötelezettségért azonban a kormánytól nem hála és megbecsülés, hanem újabb és újabb pofonok járnak. Ennek sajnos újabb példája a mostani válsághelyzet: miközben teljesen egyértelmű, hogy a szociális dolgozók többsége ugyanúgy  a frontvonalban harcol, mint az orvosok vagy ápolók, róluk mégis megfeledkezik a kormány. Az egészségügyi dolgozók számára – teljesen megérdemelten – már néhány nap után béremelést jelentettek be, a szociális dolgozókról pedig hetek óta hallgatnak, miközben a sokadik idősek otthonában jelent meg a vírus.
 
Pedig a plusz bér nem csak a megbecsülés jele lenne, hanem egyszerűen szüksége van rá a dolgozóknak: sokan ugyanis nem mernek hazamenni a családjukhoz, nehogy megfertőzzék őket, ezért például albérletet bérelnének. Félnek attól, hogy megfertőznek másokat, nem akarnak közösségbe menni, ezért inkább házhozszállítással oldanák meg a bevásárlást vagy az étkezést. Ezek mind pluszköltségek, melyeket az alapfizetésükből esélyük sincs kigazdálkodni. A kormány mégsem segít.
 
A legtöbben jobban járnának, ha holnap felmondanának és elmennének mondjuk a kereskedelembe dolgozni, hiszen még ott is sokkal magasabb fizetésért kéne sokkal kisebb kockázatot vállalniuk. De nem teszik, mert nem akarják, hogy egy ilyen helyzetben összeomoljon a szociális ellátórendszer. A kormánytól pedig csupán azt várnák, hogy vegye észre és támogassa őket. Egyelőre úgy tűnik, hogy hiába.

Szavazás

Problémásak az úttestre lógó autók a kereszteződésben?

Szólj hozzá!

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.

40 millió forintra emelték Körmenden a városi civil alapot

Kultúrára 9 és fél milliót, sportra 26 milliót, szociális területre közel másfél millió forintot adnak.

Alkotmánybíró lehet a politikai életből mára teljesen eltűnt Hende Csaba

Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.

Kezdetét vette a győri Magyar Ispita felújítása

2026 februárjában érhet véget a munka.

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.