Tábla lassítja a bicikliseket a győri Jedlik utcában

Pintér Bence 2020-09-14 14:57:14
A nyári kitiltás után a kerékpárosok javaslatára kísérletbe fog az útkezelő a sétálóutcán.

Mnt arról többször is megemlékeztünk, a nyáron napközben kitiltották a kerékpárosokat a győri Jedlik utcáról – ennek az az oka, hogy a Széchenyi és Dunakapu tereket összekötő sétálóutcát a teraszok és a próbababák annyira leszűkítik, hogy legalább két ponton kifejezetten nehéz rajta közlekedni, lassan már gyalogosan is.

Igen ám, csakhogy ez az utca a város kerékpáros közlekedésének egyik fontos tengelye is lenne, hiszen a belvárost keresztülszelő észak-déli útvonal egyik fontos szakasza. ide érkeznek be sokan Révfaluból, Vízivárosból, Bácsáról és az agglomerációból is kerékpárral, hogy a belvárosban, vagy azon túl intézzék dolgaikat, működő kerülőútvonalat pedig nem sikerült találni. Magyarul a helyzet egyáltalán nem ideális, ezt pedig csak tetézte a biciklis futárok megnövekedett száma az elmúlt hónapban.

Amelyik kerékpárosnak van némi sütnivalója, az a Jedlik utcát eddig sem gyorsforgalmi kerékpárútként használta,

mostantól azonban tábla jelzi, hogy az adott szakaszon lassabban kell haladni, a tábla szerint 10 km/h-val.

A táblát a kerékpáros szervezetek képviselőinek javaslatára helyezte a ki az útkezelő, kísérleti jelleggel. A Magyar Kerékpárosklub győri szervezetének posztja szerint ez „sietősebb gyalogtempó”, a gyakorlatban pedig leginkább azt jelenti, hogy érdemes minél inkább lelassítani, ha itt biciklivel közlekedünk.

Az utca ügye továbbra sem megoldott, pedig átgondolásával és rendezésével nem csak az ott gyalog vagy kerékpááral közlekedők, de a belváros általában jobban járna, nem is beszélve arról, hogy a város kerékpárosbaráttá tételével lehetne csökkenteni a dugókat.

Szólj hozzá!

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.