Árhullám vonul le a Mosoni-Dunán, amely Győrben elérheti a Móricz Zsigmond rakpart szintjét is – írja a Kisalföld. A lap arról tájékoztatott, hogy a mért és előrejelzési adatokat folyamatosan figyelemmel kíséri az Útkezelő Szervezet és
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közlése szerint az elmúlt napokban területi átlagban is jelentős csapadék hullott a Duna osztrák és német részvízgyűjtőin, de ez a következő napokban mérséklődni fog, illetve eső helyett havazás várható ezeken a területeken.
Viszont az esőzések miatt Duna alsó-ausztriai szakaszán tegnap megkezdődött az áradás, amely napközben intenzívvé vált. Kienstocknál kedden kora reggelre 663 cm és 5270 m3/s értékekkel tetőzés közeli helyzetbe került a folyó. A ma reggeli osztrák előrejelzés szerint a mai napon a fenti értékek közelében még hosszan elnyúló tetőzésre kell számítani, majd lassanként megkezdődik az apadás. A következő 48 órában a vízhozam még 4400 m3/s felett marad.
Szlovákia tájékoztatása szerint a bősi erőművön átvezethető vízhozam felső határa 4000 m3/s, emiatt az árhullám többlethozamát (~1000 m3/s) Rajkánál adják át. Legfrissebb adataik szerint a vízmegosztást ma reggel 6 órától megkezdték. Igazgatóságunk területén Nagybajcsnál is felgyorsult az áradás. A szállított vízhozam ma reggel 3600 m3/s. A szlovák vízmegosztás hatására az árhullám tetőzése itt késleltetve jelentkezik majd.
Nagybajcsnál az árhullám tetőzésére a szerdai napon napközben számítanak időben hosszan elnyúlóan, tetőzéskor a vízszint az 530-550 centiméter közötti tartományban várható (II. fokú készültség szintje: 540 cm). A vízállás a vízmegosztás mértéknek függvényében a ma délelőtti – déli órákban éri el az I. fokú készültség szintjét (470 cm). A Rába vízállása Győrnél kedden napközben haladja meg a 300 centimétert, és tartósan felette marad. Tetőzésben a 430-450 centméteres tartományban várható a folyó vízszintje,