Tovább bővül Kína űrkutatása, bár a Mennyei Palotával ellentétben ezt más tudósok is használhatják. Az Abacus News-nak jelentette be Csang Tung-csie, az ország egyik vezető SETI-kutatója, hogy szeptembertől a legnagyobb ázsiai ország is beszáll az idegen életformák kutatásába. A SETI-nek, vagyis a földön kívüli intelligencia kutatásának tudományának, ez hatalmas segítsége lesz, ugyanis Kínában épült fel a világ legnagyobb rádióteleszkópja.
Kína 2023-ra felépítené a saját űrállomását
A hét elején adtunk hírt arról, hogy az orosz Roszkoszmosz bejelentette, hogy űrállomást és űrsiklót fog építeni. Azt egyelőre még Dmitrij Rogozin, a cég vezérigazgatója se tudja, hogy nemzeti vagy nemzetközi lesz-e, de mindenesetre sokan felkaphatták a fejüket a hírre. Csütörtökön pedig kínai űrügynökség, vagyis a CNSA is előrukkolt saját tervével - írja oldalán a Qubit.
A 2011 és 2016 között épült Mennyország Szemét három évnyi tesztüzem után idén januárban élesítették. A fél kilométeres apertúrájú (lencsenyílású) teleszkópot azóta a nemzetközi tudóstársadalom előtt is megnyitották, három hónap múlva pedig teljes gőzzel eredhetnek az univerzumban lófráló idegen lények nyomába.
Forrás: Qubit