Tegnap megnyílt a Fővárosi Állatkertben a Sünispotály, ami egy olyan vadvédelmi központ, ahol a fővároskörnyékén megsérült, beteg állatokat látják el a szakemebrek, a látogatók pedig ebbe a munkába kaphatnak betekintést. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy a közönség ott lábatlankodhat az áplók mellett, hanem a munkát egy nagy üvegfalon keresztül nézhetik meg.
@@mokuskolyok04 foto bagosi zoltan_0.jpg@@
"Állatkertünk természetvédelmi tevékenységének egyik fontos területe a mentőmunka: olyan Magyarországon őshonos, vadon élő, természetvédelmi oltalom alatt álló fajok egyedeinek mentése, amelyek valamilyen ok miatt emberi segítségre szorulnak. A törött szárnyú gólyáktól és a mérgezett sasoktól kezdve a fészekből kipottyant énekesmadarakon és az elárvult kismókusokon át egészen a sérült sünökig és a telelésben megzavart denevérekig" - írja ismertetőjében az állatkert.
Az állatkerti szakemberek a legtöbb állatot 2016-ban mentették. Akkor 108 faj 2024 egyedének nyújtottak segítséget. A mentett állatok között eddig volt vidra, hód, de még fakókeselyű is.
Fotók: zoobudapest.com