Kedden délután tartották a Nagyszálló sorsát tárgyaló Gazdasági és Jogi Bizottság ülést. Bokányi Adrienn bizottsági elnök már rögtön azzal kezdte, hogy nem javasolja a Nagyszálló megvásárlását, mivel 420 millió forint felett az nem fér már bele az önkormányzat költségvetésébe.
Ipkovich György beszélt arról, hogy nagy a hiány a városban a szállodákból, ugyanis különböző sport és egyéb eseményeknél például Sárvár szállásolta el a vendégeket.
Valamint megemlítette azt, hogy az épület balesetveszélyes és nincsen a kezükben olyan eszköz, amivel ezt megszüntethetnék, ez pedig azt is jelentheti, hogy könnyen az újságok címlapjára kerül emiatt a város. Ezért megkérte a hivatalt, hogy ösztönözzék a tulajdonost a veszély elhárítására.
Vele szemben Dr. Takácsné Dr. Tenki Mária azt állítja, hogy balesetveszély egyáltalán nem áll fenn, ugyanis egy védőhálót helyeztek el az épület tetejére, ami az esetleges törmelék, vagy cserép daraboktól védi a járókelőket. Ugyanis, mint a belváros képviselője 2010 óta dolgozik azon, hogy a Nagyszálló újra régi fényében tündököljön. A jogszerű szerződést a felek már ugyan december 18-án aláírták, de ez azért érdekes, mert a vevőnek nincs szabad pénzeszköze, ami a vételárat fedezi. Majd azzal zárta felszólalását, hogy az előző városvezetés bár kapott korábban tervet a Nagyszálló felújítására, de abból végül semmi sem valósult meg. És bár a korábbi ciklusban keresték többször is a felszámolót, de nem tudták elérni.
A leginkább azonban Molnár Miklós ásott a dolgok mélyére, aki azt feltételezi, hogy a felszámoló trükközése állhat a dolgok hátterében. Továbbá Molnár azt is érdekesnek tartja, hogy a vevő egyáltalán nem kereste a kapcsolatot az önkormányzattal. Szerinte ha a város nem él az elővásárlási joggal, akkor a szerződés hatályba lép, ami ha mégsem hatályos a felszámoló jogi felelősségét veti fel.
Végül megjegyezte, hogy ha a város élne a vásárlási jogával, az felvetheti a hűtlen kezelés gyanúját, ezért arra kéri a vezetést, hogy foglalkozzanak komolyabban a Nagyszálló ügyével.