Lionel Messi volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben

Farkas Bazsi 2019-06-11 21:20:00
A kosárlabdázó LeBron James csupán a nyolcadik a listán.

Lionel Messi, az FC Barcelona argentin labdarúgója volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben - írja az amerikai Forbes magazin kedden publikált rangsorára hivatkozva az MTI.

A mértékadó havilap összeállítása szerint a csatár tavaly június 1. óta bruttó 127 millió dollárt keresett, ennyi a klubtól kapott fizetésének és az egyéni támogatói bevételeinek összege. Messit a Juventus portugál csatára, Cristiano Ronaldo 109 millióval és a Paris Saint-Germain brazil támadója, Neymar 105 millióval követi.

A Forbes 1990 óta készíti el a legjobban kereső sportolók éves listáját, és az idei az első alkalom, amikor a képzeletbeli dobogó mindhárom fokán labdarúgó áll.

Messi csupán a negyedik listavezető az elmúlt 19 évben, ugyanis az előző 18 esztendőben csak az amerikai golfozó Tiger Woods (12-szer), honfitársa, a profi ökölvívó Floyd Mayweather (4), valamint Cristiano Ronaldo (2) állt a kereseti rangsor élén.

A legjobban fizetett száz sportoló az elmúlt egy évben összesen négymilliárd dollárt keresett, ez öt százalékkal több, mint az előző esztendőben.

A listán tíz sportág képviselői szerepelnek 25 országból, a kosárlabdázók 35, az amerikaiak pedig 62 fővel a legdominánsabbak. A rangsorba mindössze egyetlen nő, a teniszező Serena Williams került be, aki 29,2 millió dollárral a 63. helyen szerepel.

A top100-as lista élmezőnye:


 1. Lionel Messi (argentin, labdarúgás) 127 millió dollár
 2. Cristiano Ronaldo (portugál, labdarúgás) 109 millió
 3. Neymar (brazil, labdarúgás) 105 millió
 4. Saúl Canelo Álvarez (mexikói, ökölvívás) 94 millió
 5. Roger Federer (svájci, tenisz) 93,4 millió
 6. Russell Wilson (amerikai, amerikaifutball) 89,5 millió
 7. Aaron Rodgers (amerikai, amerikaifutball) 89,3 millió
 8. LeBron James (amerikai, kosárlabda) 89 millió
 9. Stephen Curry (amerikai, kosárlabda) 79,8 millió
10. Kevin Durant (amerikai, kosárlabda) 65,4 millió

Szólj hozzá!

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.