A csütörtöki kormányinfót a HVG szerint Gulyás Gergely azzal kezdte, hogy
Brüsszel egyértelműen megtámadta Magyarországot.
Szerinte azért kell népszavazás arról, hogy "engedjük-e az LMBTQ-aktivisták a nemváltoztató műtéteket reklámozni az iskolákban", mert ez alkotmányos kötelessége az államnak, azaz a gyermekvédelmi feladatait el kell látnia. Szerinte az öt kérdés Magyarország nemzetközi pozíciót fogja megerősíteni.
Orbán Viktor: Brüsszel a nemváltó műtéteket akarja reklámozni a gyermekeinknek
Orbán Viktor szerdán délelőtt egy sejtető üzenetet posztolt ki a Facebook-oldalára. A maradék nem-kormányközeli szerkesztőségek meg is próbálták kitalálni, mivel kapcsolatban lesz a nagy bejelentés.
Kijelentette, hogy az Európai Unióval továbbra is a lojális együttműködésre töreszünk, még akkor is, ha az Európai Bizottság mindent megtesz ez ellen. Gulyás reméli, hogy a Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen "féken tudja tartani" a magyarellenes biztosokat.
A kormány eddig is tárgyalt és ma is fog az Európai Bizottsággal a helyreállítási alapról. Tegnap arról döntöttek a kormányülésen, hogy az alaphoz szükséges pénzeszközöket létrehozzák, a pályázatokat ki fogják írni és ki fogják fizetni, hiszen eddig is előrefinanszírozással zajlott az uniós pénzek kifizetése.
Gulyás azt mondta, nem tervezik Magyarország kiléptetését az EU-ból, hiszen az uniós tagság mellett több érv szól, mint ellene. Azt szeretnék elérni, hogy Közép-Európa identitása és értékei is az EU részét képezzék.
Járványügyi kérdésekről is szó esett a kormányülésen, már 23 esetben mutatták ki a delta variánst. Ez utóbbi terjedése gyorsaságban és agresszvitásban is többszöröse a korábbi variánsoknak, ezért arra kérnek mindenkit, hogy oltassa be magát. Megerősítette, hogy augusztus 1-től a harmadik oltást is lehet választani.
A tervezett "gyermekvédelmi" népszavazás még a választások előtt lesz megtartva.
A lehallgatási botrányt Gulyás hisztériának nevezte. A kormányülésen szóba sem került a Pegasus-ügy, mert nem tartják fajsúlyos kérdésnek - tette hozzá. A kormány nem vizsgálta meg a politikusok telefonját külön, ez egy állandó feladata a Belügyminisztériumnak.
Újságírói kérdésre elhangzott, hogy a magyar kormány sosem fogja megmondani, hogy valóban alkalmazták-e a Pegasus nevű izraeli kémszoftver.
A miniszter szerint "az, hogy milyen eszközöket használ a magyar állam, nem nyilvános adat", de szerinte nincs is jelentősége. Ha ezeket az információkat kitálalnák,akkor az egésznek nem lenne semmi értelme
Valóban a magyar állam vásárolta meg az izraeli kémprogramot
Az izraeli NSO Group cég körüli oknyomozásban részt vevő Washington Post külön cikkben foglalta össze a Magyarországot érintő megfigyelési botrány részleteit. Az első bekezdésben kifejtik, hogy a kommunista érában még egymást jelentették fel az emberek a titkosszolgálatnak, ezt a módszert pedig most a technológia váltotta olyan szempontból, hogy a Pegasus nevű szoftverrel mintegy 300 magyar telefonszámot hallgatott le illegálisan a magyar kormány.
Gulyás "nem tartja valószínűnek", hogy fideszes képviselők mennének ki a Pride-ra, mert
az érintetti kör nem fedi egymást.
Később a "gyermekvédelmi" népszavazásra visszatérve a miniszter elismerte, hogy nem tudnak olyan példáról magyarországi iskolákból, hogy a nemváltást népszerűsítették volna. Ennek ellenére már készült a lista, hogy milyen civil szervezetek nem mehetnek majd be az iskolákba.
Európa nagy részén azonban ez a valóság
- mondta
A koronavírus harmadik oltása után szerinte nem lesz új plasztikkártya kiállítva, majd a QR-kódba fogják az információt beépíteni.
Az időközi választások megtartása a negyedik hullám veszélye miatt nincs napirenden, mert azok éppen őszre esnének, amikor a járvány ismét felfuthat. Azaz úgy tűnik, egyelőre Kőszegen sem lesz ilyen megtartva.
Gulyás megerősítette, hogy a Fidesz nem akarja bevezetni az eurót fizetőeszközként Magyarországon, mert szerintük nagyon megdrágulna minden, és gazdasági hátrányba kerülne az ország.
Egy újságíró megkérdezte, hogy megéri-e 4-5 milliárd forintot elkölteni a népszavazásra, ha egyébként mér minden kérdésre létezik jogszabályi előírás.
Abban a pillanatban, ahogy az Európai Bizottság visszavonja a kötelezettségszegési eljárást, a népszavazás okafogyottá válik
– mondta erre Gulyás.
Arra már nem tért ki, hogy a visszavonás azt jelentené-e, hogy ebben az esetben már nincs is szükség megvédeni a gyermekeket.