Szeptember 29-én, azaz jövő kedden ül össze Győrben a közgyűlés, hogy 21 napirendi pontról döntsön. Az egyik első ezek között különféle gazdasággal és működéssel kapcsolatos rendeletek módosítása, amelyek közül
a legérdekesebb talán az, hogy a jövőben hajnali kettő és reggel hat között nem lehetne olyan zenés rendezvényt tartani a városban kültéren, amit nem a város szervez.
A javaslat előzménye az lehet, hogy az országszerte ismert győri DJ és rendezvényszervező, Sikztah – akinek nevéhez a The Etiket bulisorozat, vagy a Gyémánt-díjas RómerKvelle fűződik – által szervezett, idén sokadik alkalommal megrendezett Elektrik Piknik kapcsán augusztus elején kisebb vita alakult ki, mivel volt, akit zavart a Püsüökerdőben reggelig tartó rendezvény – ami egyébként minden engedéllyel rendelkezett, és minden szabályozást betartott. A zajszintet 45 és 50 decibel között mérték, ami bőven alatta van a megszabott 55 decibelnek. (Azt tudni kell, hogy a decibel-skála logaritmikus, magyarán szólva 45-50 decibel valójában zajszintben nincs „közel” a határhoz.)
Szeles Szabolcs alpolgármester viszont felháborodott posztot rakott ki, amit ugyan sokszor módosított, de benne eredetileg „néhány magáról megfeledkezett idiótának” nevezte az elektronikus zenei rendezvény résztvevőit. Ugyanebben az előterjesztésben fektetik le a házhoz menő szelektív hulladékszállítás szabályait, amelyet egyelőre kísérleti jelleggel vezetnek be.
Elkészült a bácsai bicikliút nyomvonalterve
A második napirendi pont a főépítész különféle módosító javaslatait tartalmazza: ezek között ott van a régóta húzódó bácsai bicikliút, aminek úgy tűnik, hogy most már meglesz a fix nyomvonala – talán még időben ahhoz, hogy az új híd kerékpáros infrastruktúrájával párhuzamosan ki lehessen építeni a Bárka utca vége és Bácsa közötti szakaszt.
A közgyűlés elé kerül a javaslat arról is, hogy a felvidéki Dunaszerdahely Győr testvérvárosa legyen;
illetve szavazás után Győr tulajdonába kerül majd az 1-es főút felújított szakasza az Ipar út és a likócsi körforgalom között. Kísérletet tesz az önkormányzat, hogy rendezze a Pálffy úti orvosi rendelő épületének tulajdonviszonyait: az épület harmadában működik az orvosi rendelő, de ennek tulajdoni helyzetét a rendszerváltás idejln elfelejtették rendezni, most az önkormányzat az épület egyharmadát – az orvosi rendelőt – szerezné meg ingyen az államtól.
Döntenek arról is, hogy a Bercsényi liget államtól megszerzett nyugati végén, a Bercsényi iskola melletti zöldterületen inkább nem parkolót, hanem önkormányzati intézményt (pl. óvodát, iskolát, orvosi rendelőt) telepítenének – mivel azonban parkoló létrehozására vette át a területet a város, ezért a korábbi szerződés módosítását kell kérvényezni. Egy másik napirendi pontban pedig a város átadja a nemrég átadott Petz Lajos Parkolóházat az államnak; illetve új helyet kap a Család- és Gyermekjóléti Központ Közösségi Kávézója, ami állagromlás miatt költözne a marcalvárosi aluljáróból egy Kodály Zoltán utcai üzlethelyiségbe.
Új felügyelőbizottsági tagokat kap a GYHG
Turbulens időszak van a város szemétszállító cégénél: miután kiszervezték a Győr-Szol alól, és elfogyasztott egy hónap alatt egy vezetőt, úgy tűnik, hogy a három felügyelőbizottsági tagból kettő, köztük a bizottság vezetője is lemondott. Lévai Zoltán és Nagyné Tallián Réka helyére Szeles Sándor és Kovács István kerül. A bizottság új elnöke Barthalos István lesz, az egyetlen tag, aki nem mondott le. Egyébként a javaslat alapján úgy tűnik, mindkét korábbi felügyelőbizottsági tag továbbra is a cég környékén marad.
A cég alapító okiratát úgy módosítják, hogy az év közben jelentkező veszteségeket évente 250 millió forintig egy alkalmmal tudja pótolni az önkormányzat.
A Gazdasági Működtető Központ élére is megvan az új jelölt, a pályáztatás után Matisné Kertész Judit tűnik befutónak, már csak meg kell őt szavaznia a közgyűlésnek. Módsul aztán az Idősügyi Tanács szervezeti és működési szabályzata, első sorban a polgármesteri hivatalban korábban beálló szervezeti módosításokkal párhuzamosan. Arról is döntenek a képviselők, hogy a környezetvédelmi alapból finanszírozva meginduljon-e a Püspökerdő és a szentiváni Tölgyeserdő védett természeti területté nyilvánításához szükséges szakértői tanulmány elkészítése.