Néhány napja írtunk arról, hogy JK Rowling elindította a Twitter-háborút, miután olyan bejegyzéseket osztott meg, amelyek azt sugallják, hogy szerinte a transznemű emberek nem teljes értékű nők vagy férfiak. A felhasználók nagy része eléggé feldühödött a kijelentéseken, sokan egyből azt mondták, hogy Rowling transzfób nézeteket vall. A botrány miatt még Daniel Radcliffe, a Harry Pottert alakító színész is megszólalt, aki elítélte a szerző szavait.
Rowling egy ideig csendben tűrte a neki címzett negatív bejegyzéseket, ám tegnap este a szerzőnő egy hosszas esszével válaszolt az őt ért rágalmazásokra. Az író a bejegyzésben azt írja, hogy támogatja a transznemű embereket, viszont azt még mindig úgy gondolja, hogy nem lehetnek teljes értékű nők vagy férfiak azok, akik születésekor más biológiai nemet állapítottak meg.
null
null
Rowling viszont megpróbálta elmagyarázni az olvasóinak, hogy miért úgy tekint a biológiai nemre, ahogy. A szerző a posztban leírja, hogy
fiatalabb korában családon belüli erőszak és szexuális bántalmazás áldozata volt.
Joanne Kathleen azt mondja, ezzel nem az emberek szimpátiáját akara visszanyerni, hanem csak arra akar rámutatni, hogy mennyi mindenen mennek keresztül a nők az életük során, és szerinte, ha eltörölnénk a biológiai nem meghatározásait, akkorazzal nehezítenénk az ilyen történetek megoldását. Az esszében aztán azt írja, hogy olyan sok nőgyűlülővel taláta szemközt magát az élete során, hogy az agyában tulajdonképpen nem nélküliként tekint magára. Sőt,
JK Rowling bevallotta, hogy a transznemű férfiak történeteit olvasgatva rájött, hogy ha harminc évvel később született volna, akkor valószínűleg ő is transzneműként élné az életét.
Azt mondja, az lett volna a fő oka arra, hogy meglépje a nem váltást, hogy elmenekülhessen az olyan negatív dolgok elől, amelyeket a nőknek kell átélnie nap mint nap. A szerzőnő még azt is leírja, hogy az édesapja inkább egy fiúgyermeket szeretett volna, így még az is benne van a pakliban, hogy az ő elismeréséért is nemet váltott volna a szerzőnő.
Rowling végül arról írt, hogy szerinte nem kellene beengedni a transznemű férfiakat azokba a helyiségekbe, ahol olyan nők vannak, akik születésüktől fogva azok. Rowling felemlegetett egy régi vitapontot, amit azóta már sokan megcáfoltak, azt, hogy ha transznemű nőket engedünk be a női mosdóba, akkor semmi sem állítja meg a férfiakat, hogy ugyanígy tegyenek.
Mondani sem kell, a szerzőnő posztja csak olaj volt a tűzre, a blogbejegyzés megjelenése óta Rowling Twtitter-fala szinte felrobbant az olyan emberek megjegyzéseivel, akik szerint ártalmas az esszé. Még Emma Watson, a Harry Potter Hermione Grangere is megszólalt, ő azt mondja, hogy a transzneműek is megérdemlik, hogy úgy élhessék le az életüket, hogy senki sem kérdőjelezi meg az identitásukat.