Ipkovich György, Szombathely volt polgármestere is felkerült egy kínai államközeli cég titkos listájára

Bazsó Bálint 2020-10-13 14:38:48
Politikusoktól és családtagjaiktól jelenlegi és volt diplomatákon, állami cégvezetőkön át kis startupok alapítóiig több mint hétszáz magyar név tűnik fel abban az adatbázisban, amely egy államközeli kínai cégtől szivárgott ki még szeptemberben - írja a Telex.hu.

Arról megoszlanak a vélemények, hogy mennyire veszélyes a Zhenhua Data világszerte több millió ember jórészt nyilvános információit összegyűjtő adatbázisa, de a szakértők szerint hírszerzési célokat szolgáló gyűjtemény ritka betekintést ad a kínai adatipar működésébe.

A kínai adatgyűjtés a világszerte aktívan folyik, még ha nem is arcfelismeréssel és térfigyelő kamerákkal, hanem az internetről származó nyilvános adatok begyűjtésével. Ebbe a kevésbé látványos, de annál kiterjedtebb megfigyelő tevékenységbe enged bepillantást egy nemrégiben kiszivárgott adatbázis. Akit érdekel, hogy pontosan mi és honnan szivárgott ki, itt megteheti.

Az adatbázis igen tanulságos válogatás, már csak azért is, mert képet adhat arról, milyen pozíciók, melyik szereplők lehetnek érdekesek egy hírszerzői adatbázis összeállítójának. 

Található benne szakszervezeti vezető, egyetemi oktató, ma is aktív, országos ismertségű kormánypárti és ellenzéki politikusok, kevésbé ismert országgyűlési és helyi önkormányzati képviselők, polgármesterek, már visszavonult prominens politikusok, volt államtitkárok, korábbi nagykövetek, politikusok házastársai, gyerekei, cégvezetők, nagyvállalatok igazgatósági tagjai, cégalapító vállalkozók, startupperek, kockázatitőke-befektető cégek vezető munkatársai, illetve bűnözők is.

Természetesen a legérdesebbek a listán szereplő aktív politikusok, így a listán szerepel a kormánypárti politikusok közül - a teljesség igénye nélkül - Kubatov Gábor Fidesz-pártigazgató, Budai Gyula korábbi államtitkár, Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár, Varga Judit igazságügyi miniszter, Nagy István agrárminiszter, Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Kovács József nemzeti információs államtitkár, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat volt főigazgatója és 

Persze az ellenzéki politikusok közül is sokan felkerültek a listára, így például Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, Molnár Zsolt, az MSZP pártigazgatója, az országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagja, Horváth Csaba, Zugló MSZP-s polgármestere, Hiller István, az MSZP korábbi elnöke, egykori oktatási és kulturális miniszter, Szitka Péter, Kazincbarcika MSZP-s polgármestere, Burány Sándor, a Párbeszéd frakciójában ülő MSZP-s politikus, Gerstmár Ferenc, LMP, veszprémi önkormányzati képviselő, korábban a pártja belügyi kabinetvezetője és Gyöngyösi Márton, jobbikos európai parlamenti képviselő, a párt elnökhelyettese.
 
Érdekesség, hogy a listán jónéhány volt közéleti szereplő is található, így többek között Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti ügyekért felelős volt államtitkára, Nyitrai Imre szociológus-szociálpolitikus, 2018-ig több Orbán-kormány alatt is szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár volt, Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium korábbi stratégiai államtitkára, Poprády Géza volt közigazgatási államtitkár, Répássy Róbert volt igazságügyért felelős államtitkár, Balázs Péter volt külügyminiszter, Székely Tamás volt egészségügyi miniszter, Kuncze Gábor, az SZDSZ egykori elnöke, volt belügyminiszter, Békesi László volt pénzügyminiszter, Hagyó Miklós, Budapest egykori MSZP-s főpolgármester-helyettese, Dávid Ibolya, az MDF egykori elnöke, valamint 

Ipkovich György, Szombathely volt MSZP-s polgármestere.

Szólj hozzá!

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.