India lett a harmadik olyan ország, ahol meghaladta a kétmilliót a koronavírus-fertőzöttek száma. Az országnál csak az Egyesült Államok és Brazília áll rosszabbul, habár Indiában a betegek csak két százaléka hal bele a kórba, míg ez az arány a másik két országban három százalék felett van.
Az ázsiai országban tegnap rekord nagyságú megbetegedést regisztráltak, összesen 62 585 új beteget találtak 24 óra leforgása alatt. Ez elég volt ahhoz, hogy az összes megbetegedések száma meglépje a kétmilliós álomhatárt. Indiában eddig 41 ezer ember halt meg a koronavírus miatt.
A világ második legnépesebb államában azóta emelkedik az esetek száma, hogy a kormány visszavonta a kijárási korlátozásokat. szerintük erre azért volt szükség, hogy újból beindítsák a gazdaságot, ennek ellenére a gazdasági szakértők szerint mínuszba fog fordulni India gazdasága az idén. A hatóságok szerint azonban a betegek száma csalóka, az adatok ugyanis azt mutatják, hogy a kétmillió beteg egyharmada nem épült még fel a kórból, így nagyjából 650 ezer aktív beteggel számolnak.
Indiában az első megbetegedést januárban regisztrálták, 170 nap múlva érte el a betegek száma az egymilliót, ezután viszont felgyorsult a járvány, három hét alatt duplázódott meg a fertőzöttek száma. Új-Delhiben és Mumbaiban úgy tűnik, túl vannak a nehezén, az ország többi részén azonban a hatóságok több tilalmat is újból bevezettek, miután hirtelen megugrott a betegek száma.
Az ázsiai országban egyébként jelenleg két vakcinán is dolgoznak, mindkettőt már embereken tesztelik. Az egyikük, amely az emberi DNS-en alapszik, már túl is jutott ezeknek a teszteknek az első fázisán, a szakértők szerint ígéretes a folyamat. Az indiai Pune városában található a világ legnagyobb vakcina gyára is, ahol viszont az Oxford Egyetem ellenszerét akarják majd legyártani, ha az elkészül. A gyárban arra készülnek, hogy októberig egy milliárd vakcinát gyártanak majd le, hogy azokat rekord idő alatt, már az ősszel bevethessék.
Forrás: Metro