Egyik olvasónk, Balogh János keresett meg minket azzal, hogy koranyár óta keseríti meg az életét a vele szemben létesült telep, amin fa forcságot és fűrészport tárolnak. A Balogh család 2001 óta lakik Molnaszecsődön, a Kossuth utcában, a TSZ egykori irodaházát vették meg és alakították át családi használatra. A velük szemben lévő, egykori TSZ telep területe szinte elhagyatott volt. Volt ugyan egy autószerelő műhely de az nem zavarta őket.
Idén, a nyár elején aztán új bérlő került a területre, és egy telephelyet létesített. Faforgácsot tárolnak, illetve fűrészport. Ottjártunkkor is nagy forgács dombok álltak a betonon, szabadon, fedetlenül. Balogh úr azt mondja, hogy folyamatosan kell takarítaniuk az ablakokat, a párkányokat, mert a szél áthozza a port. Májusban volt kint a Kormányhivatal, az akkori jegyzőkönyv szerint fél óra után szemmel látható fűrészpor rakódott le a hivatali dolgozók kocsijára. Kötelezték is a céget, hogy a fűrészpor tárolását zárt helyen folytasa. Az addig nyitott épület egyik oldalára vasajtót szereltek.
A kosz csak az egyik dolog. A telepen komoly kamionforgalom van. Baloghék azt mondják, hogy volt olyan nap, amikor 60 kamiont számoltak meg. Most átlagban 20-30 teherautó közlekedik a fatelepen. János azt is megmutatta, hogy a nagy autók miatt a házán már repedések keletkeztek.
Beszéltem Molnaszecsőd polgármesterével, Szombathelyi Tamással, aki elmondta, hogy foglalkoztak Baloghék ügyével, próbáltak segíteni, ám a vizsgálatok során minden értéket megfelelőnek találtak, a por és a zaj is az egészségügyi határértéken belül van. Ennek ellenére a család azt mondja, hogy a szag és a por, na meg a közlekedési zaj továbbra is zavaró.
Ez egyébként kísértetiesen hasonlít, egy szombathelyi forgácslapgyártó és a környékén lakók helyzetére. Bár a gyár minden környezeti határértéknek megfelel, a lakók mégis arra panaszkodnak, hogy folyton száll a fűrészpor, és sokszor taknyuk, nyáluk összefolyik a gyárból jövő füsttől.
A molnaszecsődi ügyben a Zöldhatóság, és a Katasztrófavédelem is eljárt. Mind a két helyen azt ígérték, hogy később tudnak tájékoztatást adni.
Megpróbáltam elérni a telepet üzemeltető céget, ám telefonszámot nem találtam hozzájuk.
Ottjártunkkor a közútról készítettünk fotókat a telepről, már éppen jártunk volna ki Baloghék vendég járdáról, amikor autónk mögé állt,a kanalát leengedve, a telep markológépe. A sofőrje pedig kérdően kopogott be a kocsink ablakán, hogy mi miért fotóztuk le a telepet.
Amikor közöltük, hogy újságírók vagyunk, akkor csak annyit mondott: hogy akkor írjanak újságot - és utunkra engedett.
Baloghék a bírósághoz fordultak, hogy birtokvédelmi eljárásban harcolják ki az igazukat.
Ha van neked is olyan ügyed, amiben a hatóságoknak meg van kötve a keze, de neked megkeseríti a mindennapjaidat, akkor írj nekünk Facebookon, vagy emailben az ezittaz kukac ugytudjuk pont hu-ra.

Szólj hozzá!
30 millió forintra pályázhatnak a meghívott állatvédő szervezetek: a polgármester családjának alapítványa és az állatkert is a meghívottak között van.
46 millió forintból építettek a Lila-hegyen egy „rekreációs központot”.
A klímavédelmi célok csak így érhetők el, és a városaink levegője is csak így fog tisztulni.
A Révai Miklós Gimnázium mellé kerülne az alkotás, 80 milliót szánnak rá.
A Vas megyei LMP képviselője arról beszélt, hogy Toronyban éppen úgy van internet, mint az ország nagyvárosaiban.
Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki 40 ezer forintot lopott el a pultból, miközben a pultos a teraszon volt.
17 millió forint volt a bontási költség.
A köszegi Szerdahelyi-patak medrében, illetve a Péterics-hegy oldalában motoroztak.
Tisztújítást tartott a párt helyi sejtje.
15 évet vártunk rá, végül csak elkészült.
A holland Kelly Dulfer a Győri Audi ETO KC új játékosa.
A járműben több mint 180 ezer forint kár keletkezett.
A celldömölki Soltis Lajos Színház Jövő díjat kapott.
Bármilyen mozgásszervi problémáról van szó, a gyógytorna segíthet visszaállítani az eredeti mozgásfunkciókat.