Hol ütköznek egyre többet az autósok Győrben? Az útkezelő elárulja

Pintér Bence 2020-04-24 18:22:00
Tavalyhoz képest csökkent a balesetek száma Győrben, de vannak problémás helyek a városban.

Győr területén tavaly 1206 baleset történt, 67-en sérültek meg súlyosan, 159-en könnyebben, öt ember életét pedig már nem lehetett megmenteni. Anyagi káros esetből összesen 975 történt a városban – derült ki az útkezelő beszámolójából, amit a GyőrPlusz ismertetett. Egy évvel korábban, 2018-ban 1357 baleset történt, amiből három végződött halállal.

Az öt halállal végződő balesetből három az 1-es főúton következett be, kettő külterületi szakaszon, Gönyű irányában, egy pedig a belváros szívében. A 81-es főút sashegyi szakaszán egy út szélén haladót gázolt el egy autós, szenteste előtt pedig a Szigethy Attila úton a Kodály Zoltán úti, jelzőlámpa által irányított csomópontban halt meg egy ember a járművezető figyelmetlensége miatt.

2019-ben 67 baleset járt súlyos személyi sérüléssel (2018-ban 60), könnyű sérüléssel pedig 159 (2018-ban 146). Csak anyagi káros eset 975 volt (2018-ban 1148 volt). A helyszínek közül a Bem tér és a dr. Petz Lajos utca kereszteződését kiemelendő, ahol a mellékirányból érkezők alá vannak rendelve a Zrínyi utcán közlekedőknek. Korábban itt nem nagyon volt baleset, tavaly viszont öt (sőt idén mostanáig további öt) alkalommal hagyták figyelmen kívül a sofőrök a táblát.

2017-ben turbó körforgalmúvá építették át a Szent Imre út – Szauter úti körforgalmat, így immár kétszer két sáv tud becsatlakozni a Szauter úti mellékirányból. Ezt a csomópontot valószínűleg még tanulni kell, mert tavaly úgy gyűjtött be 18 balesetet, hogy közben a testvérei – a 83-as főúton négy körforgalom és a többi turbókörforgalom – egyet sem. Győr két jelzőlámpás körforgalma is beírta magát a statisztikába 26-26 balesettel. Az ütközések fő oka a rossz sávváltás, követési távolság be nem tartása.

De a körforgalmak fekete báránya kétségtelenül a több mint 20 éve átépített Tihanyi Árpád út–Földes Gábor úti csomópont,

ahol tavaly 2 súlyos sérüléssel járó gyalogos gázolás történt, míg korábban itt legfeljebb ráfutás vagy koccanás fordult csak elő. Volt itt kerékárral történő gyalogos gázolás súlyos sérüléssel.

A részletes összefoglaló a GyőrPluszon olvasható.

Szólj hozzá!

Megfelelő hozzáállással te is megtanulhatsz angolul

A nyelvtanulás nem egyszerű terep - ezt sokan megtapasztaltuk már. Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen elsajátítani egy idegen nyelvet, csupán a megfelelő hozzáállásra kell ügyelni.

200-210 ezer forint a győri albérletek átlagára

Budapesten 280 ezer forint az albérletek havi átlaga.

Engedély nélkül tárolt otthonában lőszert egy vasi férfi

Egy osztrák ház lomtalanításakor találta a zsákmányt. 

Konferencia-liga meccset játszik az ETO FC csütörtökön

Jerevánban lép pályára a győri csapat.

Milyen burkolatot válasszunk beltéri lépcsőhöz?

A beltéri lépcső nemcsak egy közlekedési útvonal, hanem egy meghatározó belsőépítészeti elem is, amely nagyban hozzájárul az otthon stílusához és hangulatához.

Mindjárt kiderül, hogy ki tanulhat tovább

Szerda este kihirdetik a ponthatárokat.

Nyári diákmunka kisokos

Tippek, hogyan legyen minden rendben. 

50 év feletti győriek, figyelem!

Kérdőív készül a lakosság életkörülményeiről.

54 millió forint kárt okozott a csaló házaspár GY-M-S megyében

Kamu asztalos vállalkozással csalták ki a pénzt a megrendelőktől. 

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Kósa Lajos szerint rendben van az ország aranytartaléka

Úgy tűnik ez még nem veszítette el ‘köz’ jellegét.

Mit vigyél babalátogatóba?

Egy új családtag érkezése mindig izgalmas pillanatokat szül.

Pannonia Boost – Egy szombathelyi vállalkozás, ami új lendületet ad a cégeknek

A digitális jelenlét ma már nem csak egy opció – a sikeres vállalkozások egyik alapfeltétele.