Győrben és Sárváron újra megalakultak a Jobbik helyi szervezetei

ugytudjuk.hu 2020-06-05 16:47:00
Azt írják, nagy az érdeklődés a párt felé.

Mi is beszámoltunk róla még márciusban, hogy Bana Tibor országgyűlési képviselő kilépett a Jobbikból, és függetlenként folytatja a parlamenti munkát.

Az ezt követő napon már arról kaptunk levelet, hogy az egész Vas megyei Jobbik megszűnt, mivel Banát több pártelhagyó is követte, köztük a Vas megyei Közgyűlés tagja, a kőszegi Rába Kálmán is. Azonban ugyanezen a napon Balassa Péter, a Jobbik Vas megyei regionális igazgatója megírta, hogy már felvette a kapcsolatot a megyei alapszervezeti vezetőkkel, és tárgyalt a változásokról, ugyanakkor hozzátette: hivatalos értesítést nem kapott a kilépésekről, így szerinte nem szűnt meg a Jobbik Vas megyei jelenléte.

Két nappal később ismét levelet kapott a szerkesztőségünk, miszerint Balassa hiába állítja ennek ellenkezőjét, akkor is megszűnt a megyéban a Jobbik legtöbb alapszervezete. Állítólag Szentgotthárdon, Körmenden, Bobán, Jánosházán és Kőszegen is feloszlatták magukat a helyi szervezetek. Majd ismét közlemény Szombathelyről, hogy itt viszont egységes a párt.

Később úgy tűnt, Zalaegerszeg és Lenti is Jobbik nélkül maradt, de aztán Benke Richárd, a Jobbik Zala megyei regionális igazgatója és Zakó László Zala megyei elnök adott ki közleményt, miszerint Zala megyében továbbra is egység van.

A győri alapszervezet egyébként az önkormányzati választások előtt bomlott fel, itt a Jobbik egykori tagja kihátráltak a közös ellenzéki jelölt mögül, és azt mondták, direkt tettek keresztbe a választási szövetségnek; majd felsorakoztak a Fidesz jelöltje mögé.

A Jobbik központi sajtóosztályától most ismét közleményt kaptunk, amit változtatás nélkül közzéteszünk:

Újabb településeken jöttek létre, illetve alakultak újra Jobbik szervezetek. Az önkormányzati választások előtt feloszlatott győri alapszervezet megújult, így ismét van a megyeszékhelynek jobbikos szervezete. Szintén tettrekész konzervatív ellenzéki tagokból alakult újra a sárvári szervezet, valamint Pocsajon és Nyírmeggyesen is létrejöttek a Jobbik helyi csoportjai. A közeljövőben még újabb alapszervezet alakulása várható, ugyanis számos ilyen jellegű megkeresés érkezik a párthoz, illetve Lejer Zoltán pártigazgatóhoz.

Jobbik Magyarországért Mozgalom

Szólj hozzá!

Tovább szárnyal az OTP - sikeres harmadik negyedévet zártak

Bencsik László szerint a bankcsoport idei menetelése folytatódhat, és 2026-ban is erős növekedés várható.

A Szovjetunió felbomlása címmel tartanak előadást az Esterházy-palotában

A  Múzeumi Találkozások sorozatának következő vendége Kolontári Attila történész lesz.

Focicsapatot vegyenek! Székesfehérvár önkormányzata kiírta a pályázatot a Videoton FC értékesítésére

Csak azok jelentkezzenek, akik 5 éven keresztül legalább egymilliárd forintot tesznek a csapatba.

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.