Furcsa hangot ad ki magából egy űrbéli gázfelhő, jelentették be a NASA kutatói. A szakemberek szerint a felhő ritmikus dobolásra hajazó hangot bocsájt ki, egyesek szerint pont olyan a hangja, mint az emberi szívverésnek. A kutatók szerint azonban nem egy űrbéli lényt rejtenek a gázok, a felhő szimplán egy közeli fekete lyuk lökéshullámaitól dobban egyet-egyet.
A kutatók több mint tíz évnyi adatok átvizsgálásakor találtak rá a furcsa gáztömegre, amely egy S 433 néven számon tartott csillagrendszerben rejtőzik. A meg-meg dobbanó gázfelhő ugyan 15 ezer évre van tőlünk, de az űrkutatók még így is kihallották a hangját. A felhő ezen kívül egyébként nem túl emlékezetes. a szakértők szerint az a legérdekesebb benne, hogy egy olyan csillaghoz esik közel, ami a mi Napunknak a harmincszorosa. Na meg persze az, hogy egy fekete lyukból kibocsájtott sugarak lökdösik.
A NASA szerint a fekete lyuk és a hatalmas csillag 13 naponta megkerüli egymást. Amikor elég közel érnek egymáshoz, akkor a fekete lyuk elszippogat a csillagból egy keveset. A kutatók szerint azonban az örvényekhez hasonlóan ez az anyag egy ideig a fekete lyuk körül kering, ahol egyre gyorsabb lesz. Amikor végül a lyuk magába szippantja az anyagot, akkor egy kicsi ebből megszökik, de a gyorsaságából nem veszít, így szinte kilövell az ellenkező irányba.
Az anyag ezután 162 napig utazik, miközben folyamatosan pörög és gamma-sugarakat bocsájt ki magából. Itt jön képbe a gázfelhő, amit ezek a sugarak befolyásolnak. A tudósok szerint ezek a sugarak bombázzák meg a felhőt, emiatt tűnik úgy, mintha megdobbanna a gáztömeg.
Tehát nem űrlények rejtőznek a felhőben, és még csak nem is Galactus, a Marvel-képregények egyik fő gonosza, akinek szokása felhő formájában átutazni a kozmoszt.
Forrás: The Independent