Bíróság fogja tárgyalni, hogy ér-e 100.000 Ft-os büntetést a szombathelyi Momentum túl korai Facebook posztja

Vágvölgyi Bálint 2019-06-23 08:30:00
Megfélemlítésnek tartják a büntetést.

Korábban mi is megírtuk, hogy 100 ezer forintra büntették a szombathelyi Momentumot egy Facebook-poszt miatt. A párt a párt hozzánk eljuttatott közleményéből kiderül, hogy az ügyet most bíróság elé viszi a párt helyi szervezete.

Egy Facebook-poszt miatt 100 ezer forintra büntették a szombathelyi Momentumot

Farkas Bazsi A városba érkezett Orbán-plakátos autó miatt kell most fizetniük. 100 ezer forintra büntették a szombathelyi Momentumot egy Facebook-poszt miatt - derül ki a párt hozzánk eljuttatott közleményéből, amit most változtatás nélkül közlünk is: A Momentum Mozgalom az országos turné keretében a vasi megyeszékhelyre is elvitte az ALDE Orbán plakátos furgonját: az országjárás utolsó helyszíneként a kisteherautó november 18-án este gördült be a város Fő terére.


A közleményt változtatás nélkül közöljük:

Még tavaly ősszel a Momentum Mozgalom egy országos turné keretében Szombathelyre is elvitte az ALDE Orbán plakátos furgonját: az országjárás utolsó helyszíneként a kisteherautó november 18-án este gördült be a város Fő terére.

A plakátos kocsi érkezését a Szombathelyi Rendőrkapitányságon előre bejelentettük, azonban az eseményt követően nem sokkal egy 100.000 Ft-os szabálysértési díjat róttak ki rám, mint helyi elnökre.

Az indoklás szerint az október 1-ével hatályba lépett új Gyülekezési Törvény kimondja, hogy minden, a véleménynyilvánítás céljából nyilvános összejövetelt, amin legalább két ember részt vesz, tilos meghirdetni annak bejelentésétől számított két napig. A én "százezres" bűnöm pedig a hatóság szerint az volt, hogy a 48 óra lejárta előtt egy Facebook posztban leírtam, aki szeretne velünk találkozni, az ott és akkor megteheti.

A kapott határozatban szereplő közel maximálisan adható büntetési összeggel - mivel nem a bejelentés elmulasztásáról van szó, illetve korábban sem volt ellenem eljárás, garázdaság vagy más egyéb szabályértés sem történt a gyűlésen, valamint egy új törvény kezdő alkalmazásáról van szó - nem értünk egyet. A rendőrség azonban hajthatatlan volt a döntésében: meghallgatásomat kértem, de a körülmények teljes megismerését követően sem látták indokoltnak sem az összeg csökkentését, sem annak megrovásra való módosítását.

Mivel a büntetési összeget egyértelműen megfélemlítésnek tartjuk, amellyel pusztán meg szeretnének akadályozni bármilyen ellenzéki szervezkedést, az ügyet bíróság elé vittük; a tárgyalásra június 26-án kerül sor, a védelmet pedig a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédje képviseli.

 

Üdvözlettel,
Nagy Donát
elnök, Momentum Mozgalom Szombathelyi Helyi Szervezet

 

Szólj hozzá!

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.