Betiltották a kúriák és kastélyok levegőből fotózását

Nagy Donát 2020-12-20 10:19:45
Reméljük, senki sem drónt vett karácsonyi ajándéknak, ugyanis a frissen elfogadott dróntörvény szerint lakott területen eleve tilos lesz azt használni, hiszen semmilyen épületet nem lehet majd lefilmezni.

Korábban mi is írtunk a tervezett, nagyon szigorú szabályozásról, ami a magyarországi drónozást fogja érinteni.

Az új dróntörvény szerint lelőhetnék majd az engedély nélkül kíváncsiskodó repülő eszközöket

Az új dróntörvény javaslatot Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyújtotta be még múlt héten, kedden éjjel. A drónozás hazánkban jelenleg alig szabályozott, igazi western-körülmények uralkodnak. Ellenőrzés gyakorlatilag nincs, a hatályos szabályok pedig észszerűtlenek, valamint betarthatatlanok. Fotó: Pixabay Hazánkban a katonai légügyi hatóság kijelöléséről szóló 392/2016. (XII. 5.) Korm.

Úgy tűnik, sok döntéshozót zavart az oknyomozás azon módja, amikor politikusok, vagy hozzájuk fűződő üzletemberek pénzéből épült birtokokat, kastélyokat, kúriákat filmeztek le újságírók.

Ugyanis csírájában fojtják el a kíváncsiskodást: minden épület filmezése tilos lesz a levegőből január 1-jétől.

Korábban az Átlátszó közölt képeket Mészáros Lőrinc nagyvállalkozó bicskei birtokáról, de az Orbán család gigantikus építkezését is megörökítették. A Magyar Narancs pedig a Lázár Jánoshoz köthető kastélyról közölt légifelvétel.

Tavaly nyáron óriási építkezés indult az alcsútdobozi Orbán-birtokon.

Fotó: Hadházy Ákos Facebook oldala

A törvény általános parlamenti vitájában Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője arra volt kíváncsi, milyen módon készítették elő a jogszabályt, mivel azt - állítása szerint - elképesztő felháborodás övezi. Az LMP-s politikus azt is mondta, hogy semmilyen egyeztetés nem előzte meg a javaslat előterjesztését, és

durva beavatkozás történik, ami mögött komoly politikai motiváció van.

Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára a felvetésekre válaszul azt mondta, hogy az új szabályozás kiemelt figyelmet fordít a magánélet védelmére.

A parlament 116 igen szavazattal 52 ellenében 1 tartózkodás mellett szerda délelőtt elfogadta a dróntörvényt, az ellenzéki módosítók közül egy sem került elfogadásra.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.