Az Egyesült Királyságban átlépte az 50 ezret a koronavírus áldozatainak száma

Fehér Buda 2020-11-12 17:15:54
A szigetország lett az első európai állam, ahol átlépték ezt a számot.

Az elmúlt 24 órában 595 ember halt meg a koronavírus miatt az Egyesült Királyságban, így az áldozatok száma átlépte az 50 ezret. A szigetországot igencsak súlyosan érinti a járvány második hulláma, a kormány egyre súlyosabb korlátozásokat vezet be, ám a számok egyre növekednek.

A brit statisztikai hivatal szerint azonban még nagyobb lehet a baj, a hivatal számításai alapján akár 65 ezer is lehet az áldozatok száma. Az brit orvosok szerint a számok jól mutatják, hogy a kormány rosszul kezelte a járványt, sosem lett volna szabad, hogy ilyen magas legyen az áldozatok száma. Az eltérés mögött az áll, hogy hivatalosan csak azt számítják a vírus áldozatának, aki egy pozitív tesztet követő 28 napban hunyt el. A statisztikai hivatal viszont azokat is összeszámolja, akiknek a halotti bizonyítványán szerepel a Covid-19, írja a Guardian.

Európában ezzel az Egyesült Királyságban haltak meg a legtöbben a koronavírus miatt, Olaszországban , Franciaországban és Spanyolországban is 40 ezer körüli az áldozatok száma. Boris Johnson, az ország miniszterelnöke egy Tesco látogatás közben nyilatkozott a friss adatokról, Johnson azt mondja, minden egyes haláleset tragédia számukra, gyászolják az áldozatokat. 

A brit egészségügy szerint viszont még messze van a járvány vége, a számok a következő hetekben valószínűleg még növekedni fognak. A kormány közben egyre markánsabb lépéseket tesz, ezeknek az eredményeit viszont csak hetek múlva fogják tapasztalni az egészségügyben. 

Az Egyesült Királyságban eddig 1 millió 256 ezer beteget találtak, az elemzők szerint rosszabb a helyzet mint májusban, a járvány első hullámának megjelenésekor. 

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.