Mi is nagyon vártuk már a Sziget fesztivált, hiszen rengeteg helyszín és program van. Nem volt olcsó mulatság az idei Sziget sem, de azért jó a kaja, jók a fellépők, csak elviselhetetlen a tömeg, de hát a külföldiek tömegesen érkeznek erre a hétre Budapestre. A zenei programok voltak a fő attrakciók, de jól sikerültek az egyéb programok is. A fesztiválon mindenki becsületesen lenyomta az előadásait, a fellépők kitűnő koncertekkel szórakoztatták a közönséget.
És most következzen a rendes beszámoló, mert nem csak mások mondatait tudjuk ismételgetni.
A hétfői nap a Szigeten is a hőségriadóról szólt, a hangosbemondó több nyelven ismételgette, hogy figyeljünk egymásra, és aki rosszul van, keresse fel az orvosi sátrat. A szervezők szinte minden lehetséges pontra tettek párakapukat, a nagyszínpadhoz konkrétan egy forgó páraágyút, de így is volt olyan pont, ahol önkéntesek tartottak az égbe slagot, hogy ne forrjon fel a fesztiválozók agyvize. Emiatt is csak késő délután indult be igazán a tömeg, délután 5-kor már heringparti volt az ötös Héven, ennek ellenére gördülékenyen ment a bejutás.
Az ott a háttérben egy páraágyú Fotó: Sziget fesztivál
A nap headlinere a Florence + the Machine volt, nem véletlenül. Előre szólok, nem tudok elfogulatlanul írni a koncertről, hiszen hetek óta vártam, és szent meggyőződésem, hogy a világ jobb hely lenne, ha Florence Welch uralná.
Az együttes debütáló albuma, a Lungs idén 10 éves, és ezalatt a tíz év alatt olyan zenekarrá tudtak válni, amire talán még a legvájtabb fülű zenesznob is bólint, hiszen a dalok hangszerelése, a szövegek, és az énekesnő hangja egyben megmutatja, hogy igenis lehet még a mai zenére is művészetként tekinteni.
Ehhez persze szükség van a már korábban említett Florence Welch-re is, aki olyan karakterként áll ki a színpadra, mintha tündérként most pördült volna ki egy Lewis Carrol által megírt erdőből, hogy békét és szeretetet hozzon a világra. Az énekesnő a koncert teljes egésze alatt betáncolta a színpadot, hol kirohant az elejére, hol a zenekara előtt forgott extázisban mezítláb, mint a kislányok, akik a pörgős szoknyájukat csodálják.
Nem sajnálta a szavakat sem a közönségtől, hol azt kérte, tegyük el a mobilt, hol azt, hogy szeressük egymást és öleljük meg a mellettünk állót, és rengetegszer elmondta, mennyire szereti a közönségét. És ezt tényleg el is hittük neki, a koncert második felében rengeteg időt töltött az elől állók kezét szorongatva – és ami döbbenetes, hogy ezt is hiba nélkül végigénekelte -, hogy aztán a What Kind of Man-t már teljes egészében a korláton állva adja elő. A körülötte lévők pedig imádattal nézték, a nem körülötte lévők pedig a kivetítőt nézték imádattal, a koncert végén pedig mindenki olyan tekintettel indult el, mintha eljött volna a világbéke.
Szólj hozzá!
Mutatjuk a részleteket!
A felmondási eljárást, az alkotmányos és a nemzetközi jogi kereteknek megfelelően, a kormány csütörtökön kezdeményezi.
Pintér Bence hosszú posztban osztotta meg gondolatait a pusztító betegséggel kapcsolatban.
20 éve egy vasat sem költöttek rájuk. Most 1,5 milliárd forint pályázati pénzből újíthatják fel az elemeket.
A motoron rendszám és biztosítás sem volt.
Térdsérülése mellé vakbélgyulladást kapott. Aleksa Novakoviccal a szezon végéig szóló szerződést kötött a klub.
Völgyi Péter pedig a lányok szövetségi kapitánya maradt.
Hiába a minden eddiginél szigorúbb védekezés, a járvány terjed. Pedig még durrogtatást is bevetnek.
Fantomcégekhez szerződtettek közel kétezer munkavállalót.
Máshogy kívánnak emléket állítani a győri keksznek, a balettnek, és a textiliparnak.
A rendbontót vasárnap bilincsben vitték el.
Jön Farkasházi Réka és a Tintanyúl, zenél a Koprive, és a Zabszalma.
Az egyesület friss közleményében a szombathelyi önkormányzattól kér további anyagi támogatást, és átláthatóságot ígér.
"Kocsifutással" fizették ki a dolgozók bérét.
A Győri Művészeti és Fesztiválközpont agóniája kapcsán forrt fel a hangulat a Városháza Dísztermében.
Fának ütközött a kocsikkal.
Nem is olyan régen úgy gondoltuk, hogy a modern technológia nem léphet be a szülői élet mindennapjaiba.