Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Dömötör Gábor 2025-10-07 14:05:00
Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Az AGORA Savaria idén is erős őszi–téli programkínálattal készül. Színház, film, koncertek, ismeretterjesztő előadások és családi programok váltják egymást a Művelődési és Sportházban, a Filmszínházban és a Víztoronyban, a zene, a humor, és a rejtély is főszerepet kap Szombathelyen. Horváth Soma (Éljen Szombathely! Egyesület) alpolgármester szerint a cél az, hogy „minden korosztály megtalálja a maga élményét Szombathely kulturális életében.” A teljesség igénye nélkül mutatjuk, hogy mik lesznek a legjobb programok!

Fotó: agorasavarha.hu

Az egyik legvártabb esemény kétségtelenül Pintér Béla és Társulata új darabja, a Réka és az oltatlanok, amely október 28-án érkezik az AGORA színpadára. A groteszk humoráról ismert társulat ezúttal is társadalmi tükröt tart: a történet a megosztottságról, a manipulációról és a félelemről szól, miközben nevetni is bőven lesz min.

A zene szerelmesei sem maradnak élmények nélkül. Október 22-én Mező Misi, a Magna Cum Laude frontembere mesél zenésen, őszintén és sok humorral gyerekkoráról és pályájáról. Aki pedig újévi eleganciára vágyik, annak január 10-én jön a Borban a vigasság – Újévi Operett Gála, ahol Kálmán Imre és Lehár Ferenc dallamai mellett a bor és a magyar hagyományok is főszerepet kapnak.

Fotó: agorasavarha.hu

A könnyed szórakozás mellett idén is jut hely az elgondolkodtató esteknek, november 13-án Doszpot Péter volt főnyomozó és Antal Gábor pszichológus közösen boncolgatják, miért és hogyan hazudik az ember, és mi történik, ha mindez bűncselekménybe torkollik. A „Hazugság pszichológiai és kriminológiai aspektusai” című program garantáltan a legizgalmasabb beszélgetős estek egyike lesz.

A gyerekekről és családokról sem feledkeztek meg a szervezők. Az Őszi Alkotóláz kézműves programjai és a Halloween a Toronyban délutánja kreatív, játékos és egy kicsit borzongató szórakozást kínál az őszi szünetre. Az AGORA tehát idén is bebizonyítja, hogy Szombathely kulturális szíve nemcsak dobog, de egyre színesebb is, most épp narancssárga őszi és ünnepi fényekben tündököl. 

Szólj hozzá!

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.

Mindenki nyugodjon meg! Idén is lesz óriáskerék a szombathelyi adventi vásáron

Az azonban egyelőre még titok, hogy hova kerül és mekkora lesz.

Szabadi István: A Mi Hazánk senkivel nem fog koalíciót kötni

A párt igazgatója a szombathelyi jelöltbemutatón beszélt erről.

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.