Az elbarikádozott egyetem előtt kedd délután megtartott sajtótájékoztatójukon az SZFE hallgatói garantált egyetemi autonómiát, szenátus jogköreinek visszaállítását és a jelenlegi kuratórium lemondását követeltek. Emellett jelenlegi formájában elutasítják az egyetemi modellváltásról szóló törvényt, a kuratótum és a felügyelő bizottság kinevezésének módját és a jelenlegi kuratóriumot és felgyelő bizottságot is, és - mint fogalmaztak "elutasítunk bármilyen önkényesen kinevezett vezetőséget".
A követelések
- Garantált autonómiát az egyetemnek,
- elutasítjuk az egyetem modellváltásáról szóló törvényt jelenlegi formájában,
- elutasítjuk a kuratórium és a felügyelőbizottság kinevezésének módját, így ezzel a kuratóriumot és a felügyelőbizottságot is,
- elutasítjuk a fenntartó által fenntartott alapdokumentumokat,
- elutasítunk bármilyen önkényesen kinevezett vezetőséget,
- követeljük a szenátus jogkörének visszaállítását,
- követeljük a lemondott szenátus által elfogadott alapdokumentumok elfogadását,
- követeljük a jelenlegi kuratórium lemondását,
- követeljük, hogy az alapítvány alapítójogai ne kerülhessenek át az államtól az alapítványhoz,
- követeljük, hogy az állam ne vonulhasson ki teljesen az egyetem finanszírozásából.
A hallgatók emellett arra kérik az ügyükkel szimpatizáló pártokat, hogy "tiszteljék meg ügyüket azzal, hogy távolmaradnak tőle".
Végül világosság tették, hogy "további rendelkezésig" az egyetem területére csak az egyetem jelenlegi polgárai léphetnek be.
Mint ismert, az Országgyűlés korábbi döntése értelmében a Színház és Filmművészeti Egyetem is alapítványi tulajdonba kerül.
A döntés óriási felháborodást okozott, mivel a modellváltással az egyetemi autonómiat is jelentősen sérül. Mivel a minisztérium semmilyen kompromisszumra nem volt hajlandó, ezért az egyetem teljes vezetősége lemondott, majd több oktató is távozott az egyetemről, köztük Ascher Tamás színházi rendező és Enyedi Ildikó, aTestről és lélekről című film rendezője is.