Amíg nem folyik vér, a rendőrség tehetetlen a kőszegi horrorkecskével szemben

Nagy Donát 2020-09-23 07:15:48
Az önkormányzat pedig tovább passzolta az ügyet egy másik városnak.

Hétfőn írtunk először Rambóról, arról a kameruni kecskéről, aki Kőszeg külterületén terrorizálja háborítatlanul az ott élőket. Osztrák gazdája a tapasztalatok szerint nem kíván a problémával foglalkozni, a helyszínre érkezett rendőr láttán pedig a kerítésének megjavítása helyett inkább egyből felhívta Huber Lászlót, a város előző fideszes polgármesterét.

Horrorkecske tart rettegésben egy családot Kőszegen

Nem mindennapi levelet tett közzé egy kőszegi lakos a Facebookon. A leírás alapján a család szomszédságában élő kecske, Rambo hetek óta háborítatlanul szaladgál, rombol Kőszegen anélkül, hogy az illetékes jegyző bármit is tenne. A jól megtermett állat sokszor agresszív, számos alkalommal kellett már különböző eszközökkel megfutamítani.

Egy környéken élő házaspár videója szerint a kiérkező tiszt próbálta meggyőzni a külföldi férfit, hogy Magyarországon be kéne tartani a magyar törvényeket, de ő továbbra is csak a volt, majd a jelenlegi polgármester nevét emlegette, kézlegyintve.

A kőszegi horrorkecske sztorija maga a magyar valóság

Tegnap írtunk arról, hogy egy kecske tart rettegésben egy kőszegi családot. A panaszos által a Facebook-on közzétett nyílt levél megszületését azonban sok minden megelőzte. Nem mindennapi levelet tett közzé egy kőszegi lakos a Facebookon. A leírás alapján a család szomszédságában élő kecske, Rambo hetek óta háborítatlanul szaladgál, rombol Kőszegen anélkül, hogy az illetékes jegyző bármit is tenne.

Szerettük volna megkérdezni Huber Lászlót, hogy láthatóan jó kapcsolata révén sikerült-e hatnia az osztrák gazdára, de az ex-polgármester nem szeretett volna beszélni, csupán annyit mondott, ez az ügy nevetséges.

Mivel a hatósági jegyzőkönyvben is megfogalmazták, hogy a jószág agresszív, a környéken pedig több család is él kisgyermekekkel, ezért kíváncsiak voltunk arra, hogy a Kőszegi Rendőrkapitányság tud-e valamit tenni, még mielőtt komolyan megsérül valaki.

Fotók: Olvasói fotó

Válaszukban azt írják, hogy

a Kőszegi Rendőrkapitányság munkatársai a megkeresésben szereplő helyszínen megjelentek, bűncselekményre, valamint szabálysértésre utaló körülményt nem tapasztaltak, így további rendőri intézkedés nem történt. Az eset körülményeiről szóló jelentést továbbították az arra illetékes és hatáskörrel rendelkező hatóságnak. 

Komolyabb baleset esetén bejelentést kell tenni a legközelebbi rendőrkapitányságon, vagy a 112-es segélyhívó telefonszámon és munkatársaink megteszik a szükséges intézkedéseket. A cselekmény jellegétől függően pedig büntetőeljárást, vagy szabálysértési eljárást indítanak.

A kóbor állatok befogása a gyepmester feladata, amelyről az Állat-egészségügyi Szabályzat kiadásáról szóló 41/1997. (V.28.) FM rendelet 5. számú függelékének 3.8. alpontja rendelkezik. 

Tájékoztatom, hogy az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény tartalmazza a kedvtelésből tartott állatokra vonatkozó rendelkezéseket.

Azaz úgy tűnik, amíg nem folyik vér, addig a rendőrség tehetetlen.

Igaz, a fent említett 1998. évi XXVIII. törvény II. fejezetének 5. § (1) bekezdése kimondja, hogy

az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

Bár Rambo szökéseiről számtalan fotó és videó árulkodik, az ügy jegyzőkönyvét illetékesség hiányában mégis átadták a helyi önkormányzatnak. Információink szerint ők viszont továbbították azt Szombathelyre, összeférhetetlenségre hivatkozva.

A kőszegi polgármesteri hivatalt szintén megkerestük, hogy tudnak-e segíteni a kőszegi családon, választ azonban egyelőre nem kaptunk tőlük. Így az sem derült ki, hogy az összeférhetetlenség a hivatalban már nem lévő Huber László miatt áll-e fent, és ha igen, miért.

Azaz egyelőre továbbra sem történik semmi, Rambo tovább rambózhat, osztrák gazdája pedig érinthetetlen.

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.