Hongkong partjain halmokban állnak az elhasznált szájmaszkok, írja a Reuters. A helyi természetvédők arra hívják fel a figyelmet, hogy a maszkok hatalmas veszélyt jelentenek a vadon élő állatok, és a tengeri élőlények számára.
Hongkongban egyébkén szinte mindenki szájmaszkot használ, amiket egyszeri használat után kidobnak. A városban 7,4 millióan élnek, így gyorsan megteltek a kukák a maszkokkal, Hongonkban eddig 126 koronavírussal fertőződött betegről és három halottról tudnak.
A Reuters egy videót is megosztott arról, hogy milyen siralmas a helyzet a partokon:
Reuters on Twitter
Amid #coronavirus scare in Hong Kong, discarded face masks washing up on beaches pose a risk to nature https://t.co/keM9XjMUgQ https://t.co/9lOguosd1Y
A Reuters egy olyan környezetvédővel is beszélt, aki rendszeresen takarítja a partokat, Gary Stokes azt mondja, az elmúlt 5-6 hétben kezdtek tömegesen megjelenni a maszkok a partokon. A szakember szerint egy 100 méteres részen átlagosan hetven ilyen védelmi eszközbe botlik, de ez a szám rohamosan nő.
Hongkongban egyébként eddig is problémát jelentett a szemét, hiszen a városlakók szeretnek gyors éttermekbe járni, ahol szinte futószalagon szállítják az egyszer használatos műanyag szemetet. A helyieknek viszont szinte alig hasznosítanak újra, nagyon kevesen gyűjtik szelektíven a hulladékot, emiatt a 7,6 millió ember szemetének 70 százaléka hulladéklerakókban, vagy a tengerben végzi.