Sárásiak figyelem! Szerdán lakossági fórum!

Dömötör Gábor 2025-04-14 11:52:00
Fókuszban a győri városrész szennyvízhálózata. 

Sáráspuszta és a szennyvízhálózat szavak évtizedek óta kéz a kézben járnak, de sajnos nem a jó értelemben. A szocialista rendszerben nagy népszerűségnek örvendő, akkor még üdülőövezet, lépésről-lépésre vált teljesen lakóövezetté, a hozzá tartozó infrastruktúrát azonban nem fejlesztette ilyen mértékben egyik korábbi városvezetés sem. Az ingatlanárak idővel utolérték, sőt, Szitásdomb létrejöttével lassan meg is haladják egyes győri körzetek árait, miközben olyan alapvető hiányosságokkal küzdenek Sáráson, mint a működő szennyvízhálózat. 

Az Ugytudjuk.hu korábban többször foglalkozott a témával. Mint ismert Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri ex-polgármester, egy korábbi lakossági fórumon felelőtlen ígéretet tett a helyieknek a hálózatra való rákötés költségével kapcsolatban, 2022-ben botrányszagú volt a hír, hogy a beígért 200 ezer forint háromszorosa hárul a helyiekre, a reklamáció lehetősége nélkül. 

A sárási fejlesztés elindult, jelenleg már a harmadik ütemnél tart, de tennivaló akad még bőven. A közelmúlt egyik érdekes témája volt a Győri Városházán, hogy Fűzy András (Fidesz-KDNP) helyi önkormányzati képviselő, a szennyvízhálózat további bővítése és a bácsai csatornabűz kapcsán kérte a városvezetés segítségét, de ezügyben pont a saját frakciója lőtte lábon a képviselőt. Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester frakciója 150 millió forintot irányzott elő a terület fejlesztésére, de - mint ismert - az idei költségvetés maratoni harcában a többségi frakció kukázta ezt a tételt. Maradnak a Versenyképes Járások Program segítségével allokálható források, és a fejlesztés tervezésére van is valid pályázata a városnak.

Mondják el a sárásiak!

Az látszik tehát, hogy Sáráspuszta életében vannak fontos, kezelendő problémák, a szennyvízhálózat fejlesztésének témájában most viszont személyesen mondhatják el véleményüket. Hiszen április 16-án, szerdán, 17:00 órától lakossági fórumot tartanak a témában, az Írisz utca és a Hortenzia utca sarkára, a Sárási Hírmondó táblánál.

Témák lesznek:

- a szennyvízhálózathoz történő csatlakozás jogszabályi háttere

- a rácsatlakozás kötelezettsége alóli mentesülés feltételei

- a házi bekötés menete

- a kivitelezéssel és a beruházással kapcsolatos egyéb tudnivalók

A jelenlévők névsorából jól látszik, hogy a sárásiak helyzete fontos a város vezetésének, hiszen részt vesz rajta:

- Pintér Bence, Győr MJV polgármestere

- Kósa Roland, Győr MJV alpolgármestere

- Rácz Attila, a Pannon-Víz Zrt. vezérigazgatója

- Máthé-Tóth Péter, az Útkezelő Szervezet igazgatója

- Fűzy András önkormányzati képviselő (4. EVK)

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.