A győri Fidesszel egyeztetve került kiírásra a szavazás a marcalvárosi kiserdő további sorsáról

Dömötör Gábor 2025-03-21 09:52:02
Online és papíron is lehetett voksolni, lassan megtudjuk mi lesz a terület sorsa. 

Kevés olyan része van Győrnek, ami annyi figyelmet kapott az elmúlt években, mint az a ligetes-fás terület, ami marcalvárosi Kiserdő néven került be a köztudatba. Az Ugytudjuk.hu hasábjain is többször írtunk arról, hogy milyen erőfeszítéseket tett Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester annak érdekében, hogy a terület zöld maradjon. Az előző városvezetés tervezett ide korábban uszodát, az sem volt egyértelmű, hogy védett-e a terület, ha igen, akkor milyen mértékben, de komoly viták voltak a futópálya és egy tervezett bicikliút kapcsán is. 

Döntsenek a helyiek!

A polgármester és a többségi frakció bölcs döntést hozott, mikor úgy döntött, hogy a vitás kérdésekben azok hozzák meg a döntést, akiknek aztán azzal együtt is kell élni, így a helyi lakók körében bocsátották szavazásra a problémás kérdéseket. A voksokat papíron és online formában is le lehetett adni, Pintér Bence és Fekete Dávid (Fidesz-KDNP) frakcióvezető a következő pontokban állapodtak meg:

- a szavazás témáiban és a kérdések pontos megfogalmazásában;

- a szavazás kérdéseihez nyújtandó tájékoztatók szövegében;

- arról, hogy szavazás online (március 17-20.) és személyesen (március 21-22.) is megvalósul;

- a szavazásra jogosultak körében: Nagy Richárd (Fidesz-KDNP) képviselő kifejezetten kérte, hogy csak az a 18 év feletti vehessen részt a szavazáson, aki állandó lakcímmel rendelkezik a Bakonyi út - Pápai út - 83-as út - Orgona út által határolt városrészen.

Fontosak a részletek!

“A Tiszta Szívvel a Városért frakciója és én, polgármesterként a szavazás eredményéhez kötjük szavazatunkat mindhárom kérdésben, függetlenül a részvételi aránytól. A Fidesz a tárgyalások során azonban kikötötte, hogy a szavazás eredményét csak 25 százalékot meghaladó részvétel esetén hajlandó figyelembe venni, ezt mi tudomásul vettük. A tárgyalásokat követően, március 14-én - a fentiek alapján - polgármesteri határozat született a szavazás lebonyolításáról.” - írta a részletekről Pintér Bence közösségi oldalán. 

A polgármester bejegyzésében külön kérte a fideszes képviselőket, hogy ne vonják kétségbe a szavazatot számláló hivatali dolgozók becsületességét, mint tette azt korábban Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) ex-polgármester a tavaly júniusi választás után. Bízunk benne, hogy egy tisztességes szavazás végeredményeként sikerül végre meghallani a helyiek akaratát és nyugalom költözhet végre a marcalvárosi lombok alá. A szavazás eredményéről amint kapunk információt, beszámolunk.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.