Bármit is állít a győri polgármester, nem védett a marcalvárosi Kiserdő

Pintér Bence 2023-12-14 10:39:17
Dézsi Csaba András szerint „védelem alá helyezték” a marcalvárosi Kiserdőt, ennek azonban pont az ellenkezője igaz: be akarják építeni.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Évértékelő interjút adott Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármester a GyőrPlusz televíziónak, amelyből egy részlet már elérhető a lap oldalán. Ebben

Dézsi többek között arról beszél (egy percnél), hogy „védelem alá helyezték” a marcalvárosi Kiserdőt, ahol ha „nem történt volna meg ez a változás”, akkor már lakótelep lenne.

Az állítás azonban tejesen fiktív, ennek megállapításához pedig elég elolvasni a 7/2022. (III. 22.) önkormányzati rendeletet Győr helyi jelentőségű védett természeti területeiről és helyi jelentőségű védett természeti értékeiről. Ebből kiderül, hogy:

Természetvédelmi területté nyilvánított terület:

a) a „Püspökerdő”,

b) a „Szentiváni tölgyeserdő” és

c) a „Bácsai Szent Vid domb és környéke”.

(2) Védett természeti érték a „Rákóczi Ferenc utcai vadgesztenyefa”.

És ennyi, szó sincsen a marcalvárosi Kiserdőről a rendeletben, tehát semmiféle jogi védettség alatt nem áll – sőt, annak pont az ellenkezője igaz: be akarják építeni legalább a 10 százalékát.

Tavaly tavasszal még Dézsi is arról beszélt negatív felhanggal (a videóban 1 perc 33 másodperctől) hogy a mai napig fel van parcellázva a terület – azóta pedig nem állt be változás a Kiserdő jogállásában.

Erről épp a minap cikkeztünk, megtárgyalva a tényeket, miszerint a 22 hektáros Kiserdő 43 százaléka, az Apor Iskolától délre fekvő 9,5 hektár nem erdőként szerepel a rendezési tervben, hanem felparcellázott építési területként. Ennek egy része ugye be is épült az elmúlt évtizedben (pirossal), jelen pillanatban pedig egy legalább két hektárt elfoglaló uszoda és „rekreációs központ” építését tervezi ezen a területen a város (sárgával jelölve a városháza által javasolt terület), illetve a Szent Anna Otthon bővűlésére is ezen a területen lát lehetőséget a polgármester (kékkel jelölve egy lehetséges helyszín).

Egyáltalán nem igaz tehát, hogy bármiféle védelem alatt állna az erdő, az igazság az, hogy a déli részét be akarják építeni.

Szólj hozzá!

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.

Saját nyomtatott lappal szórja meg a kistelepüléseket a Tisza

Adományokat várnak a Tiszta Hang nyomtatási költségeihez.

Laza nyári programok a héten Győrben 

Az unatkozás esőben sem opció.

Idén a Látássérültek Vas Vármegyei Egyesület támogatását tűzte ki célul a Joskar-Ola Napok

Augusztus 9-én, és 10-én rendezik meg a szokásos városrészi kulturális-, és sportnapot. 

Szakértői tanulmány segítheti a Szigetköz fejlődését

A cél a régió kiemelt fejlesztési területté emelése.