Közel 60 millió forintos önkormányzati támogatást kap 2025-ben a Sárvár Média

Farkas Bazsi 2025-03-14 09:03:00
Vajon miért próbálják titkolni az önkormányzati cégek számait Sárváron?

Még februárban írtunk róla, hogy tárgyalta a sárvári képviselő-testület a 100%-ban önkormányzati cégek (Sárvári Gyógyfürdő Kft., a Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft., a Sárvári Sportfolió Kft. és a Sárvári Média Nonprofit Kft.) 2025-ös üzleti terveit. Csakhogy a tárgyalással kapcsolatban 2 furcsaságot is észrevettünk.

Az első, hogy az üzleti terveket zártan kezelve, zárt ülésen tárgyalta meg a testület.

A második pedig, hogy az üzleti terveket a költségvetés elfogadása előtt tárgyalták meg a képviselők.

Az első azért is furcsa, mert az önkormányzati cégek közpénzből működnek, azok a nemzeti vagyon részei, így minden a cégekkel kapcsolatos döntés- pláne a pénzügyiek - transzparensnek kellene lenniük.

A második pedig azért keltette fel a figyelmünket, mivel a gyakorlatban minden önkormányzat úgy hozza meg döntéseit a cégekkel kapcsolatban, hogy az adott település már rendelkezik költségvetéssel az adott évre. 

Furcsa helyzet alakult volna ki Sárváron, ha az üzleti tervek elfogadása után tárgyalt költségvetéshez módosító javaslatokat fogadtak volna el, ami érinti a cégek önkormányzati támogatásait is. 

Azt minden esetre a költségvetés nyilvános adataiból megtudtuk, hogy 2025-ben az alábbi éves önkormányzati támogatással számolnak a cégek:

Sárvári Sportfolió Kft. 65 millió forint,
Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft., 50 millió forint,
Sárvári Média Nonprofit Kft. 58 millió 942 ezer 100 forint.

Közérdekű adatigényléssel fordultunk a cégekhez, hogy megkapjuk az üzleti terveket. A Sportfoló, a Sárvár Fürdő, a Városgondnokság, és most legutóbb a Sárvári Média (A dokumentum ide kattintva letölthető.) is rendelkezésünkre bocsátotta a kért adatokat. 

Továbbra sem értjük, hogy miért titkolózik az önkormányzat, amikor az általunk kezdett adatigénylések bebizonyították, hogy nyilvános dokumentumokról van szó. 

A Média Nkft. (Amely a helyi tévét, rádiót, nyomtatott újságot, és a város hivatalos Facebook-oldalát is üzemelteti) üzleti terve egyébként tartalmazza a korábban a költségvetésre hivatkozva általunk közzéadott éves önkormányzati támogatást. 

A cégnél összesen 20 ember dolgozik. Ebből 3 alkalmazott, 17 pedig szerződéses jogviszonnyal látja el feladatát.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

A Median friss felmérése szerint 46-30-ra vezet a TISZA a teljes népesség körében

A választani tudók között 56-36 az arány Magyar Péterék javára.

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.