65 millió forintos önkormányzati támogatással tervez idén a sárvári Sportfólió Kft.

Farkas Bazsi 2025-02-27 09:03:28
A cég üzleti tervét idén is zártan tárgyalta a testület, pedig az közpénzekkel gazdálkodik, a terv pedig közadat.

Idén is zártan tárgyalta a 100%-ban önkormányzati cégek 2025-ös üzleti terveit a sárvári képviselő testület. Ahogy arról már korábban is írtunk, mindez azért furcsa, mivel a teljességgel önkormányzati tulajdonban lévő cégek nemzeti vagyont kezelnek, komoly közpénz támogatást kapnak, ráadásul a cégek összes dokumentuma közadatnak számít, így beleértve az üzleti tervet is.

Igaz nem ez az egyetlen furcsaság a témában. Az is eléggé rendhagyó, hogy a cégek üzleti terveit még azelőtt tárgyalja, és hagyja jóvá a testület, hogy a városnak egyáltalán lenne elfogadott költségvetése. Kérdés, hogy így miként tudnak felelős döntést hozni a sárvári képviselők.

Egyébként, hogy mennyire is igazunk van abban, hogy a cégek üzleti tervei közadatok, azt jól bizonyítja, hogy már korábban is eredménnyek indítottunk közadat igényléseket a tervek megszerzésére. 

Így tettünk idén is, és mind a 4 sárvári önkormányzati cégtől (Sárvári Gyógyfürdő Korlátolt Felelősségű Társaság, Sárvári Városgondnokság, Városüzemeltetési és Közszolgáltató Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, Sárvári Média Műsorszolgáltató és Lapkiadó Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, Sárvári Sportfólió és Kulturális Korlátolt Felelősségű Társaság) az info törvény adta - egyébként minden magyar állampolgárnak járó - jogunkkal élve közadat igényléssel kértük ki az idei, a testület által elfogadott üzleti tervét.

Elsőként a Sportfólió Kft. küldte meg a dokumentumot, ezt közzé is adjuk.

 

A tervből az derül ki, hogy a cég összesen 65 millió forintos önkormányzati támogatást kért. Ez úgy oszlik meg, hogy működésre 10 milliót, a sportcsarnoknak 48 milliót, a zeneházának pedig 7 millió forint a támogatása.

Az egyik legkiugróbb tétel a bérköltség, ami a tavalyi 83 millió 154 ezer forintról, 88 millió 975 ezer forintra nőtt.

2024-ben 17 millió 268 ezer forint volt a cég adózott eredménye, ezt idénre 4 millió 128 ezer forintra lőtték be. 

A Sportfólió Kft. egyébként a 2024-es üzleti évre több alkalommal is soron kívül kapott pénzt a polgármester saját hatáskörben hozott döntése nyomán. 5 millió, majd 25 millió, majd pedig 30 millió forintot utalt át a cégnek az önkormányzat, hogy a működése biztosítva legyen.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.