A Szombathelyi Haladás tavaszi keretének 24 mezőnyjátékosa közül 16-an nevelkedtek az Illés Akadémián

Farkas Bazsi 2025-03-01 12:16:00
Vasárnap kiderül, mit tud a csapat "élesben".

Megkezdődik az NB III Észak-nyugati csoportjának tavaszi köre: a Haladás az első bajnokin a Kelen SC-t látja vendégül. Négy pont hátrányban van a csapat a bennmaradást jelentő 13. helytől – ezt a különbséget 13 forduló alatt dolgozhatják le - írja az Illés Akadémia hivatalos weblapja.

Az újjáalakult zöld-fehér klub keretében – bár a csütörtöki szurkolói ankéton ez nem hangzott el – 16 egykori akdémista található. Ez a játékosok kétharmada.

Az akadémia beszámolója szerint:

a kapuban segítségünkkel Rózsa Dániel az Illés Akadémia kapusedzője állhat, mellette Horváth Alex Péter is (2012–2013) védett nálunk.

A védelemben Buzás László (2011-től 2014-ig volt akadémiánk játékosa), Tarján Patrik (2013–2023), Dezamits Dominik (2014–2022), Vigh Patrik (2013–2021) és Kozári Norbert (2020–2003 és 2024 ősz) járulhat hozzá a stabilitáshoz.

A középpályán ott van az Illés Akadémia első korosztályának képviselője, a Haladás csapatkapitánya, Szakály Attila (2007–2015), valamint a 11 évvel ezelőtt az NB I-ben bemutatkozó Jancsó András (2009–2015). Mellettük Horváth Márk (2012–2019), Zsiga Patrik (2021–2023), Kovács Attila (2019–2021) és Horváth Arnold (2015–2024) is nálunk pallérozódott.

A csatársorban Kapus Barnabás (2017–2018) mellett hárman: Pruska Dániel (2021–2024), Szvoboda Dániel (2015–2024) és Takács-Földes Olivér (2013–2024) is tavaly nyárig volt akadémiánkon.

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.