215 és félmillió forintos bérköltséggel tervez a 2025-ös évre a szombathelyi élfocit működtetni kívánó Haladás 1919 Kft.

Farkas Bazsi 2024-12-13 17:32:00
274 millió forintos bevétellel kalkulál a cég.

Jövő héten kerül a szombathelyi önkormányzat elé a Haladás VSE ügye. Két napirendi pontnál is érintett a sportszervezet. Arról már tegnap írtuk, hogy az önkormányzat tervei szerint úgy kívánja megmenti az egyesületben versenyző sportolókat, hogy átigazolják őket a Szombathelyi Sportiskolába. 

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester annak érdekében, hogy az eddig a, mára már a csőd szélére jutott, Haladás VSE-hez érkező állami támogatás ezután az önkormányzati céghez kerüljön egyeztetést folytatott a sportért felelős államtitkárral, Schmidt Ádámmal. Ennek eredményéről a jövő heti közgyűlésen fog beszámolni.

Viszont napirendre kerül a Haladás csapatát működtetni kívánó Haladás 1919 Kft. üzleti terve is. 

A Haladás VSE már átadta a versenyeztetési jogot a cégnek. Ez azt jelenti, hogy a 2024/2025-ös szezonban ősszel elindult csapatot, a téli bajnoki szünet után a Kft. versenyezteti tovább. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az ősszel pályára lépett játékosok mindannyian folytatják is itt a versenyzést.

A cégnek ugyanis egyesével kell megállapodnia a játékosokkal arról, hogy hajlandóak-e átigazolni a Kft.-hez vagy sem. A cégnek tehát teljesen a nulláról kell felépíteni egy együttest. 

Ugyanez a helyzet az edző személyével kapcsolatban. Szenczi Imre már nyilatkozott is, hogy köszöni, de nem szeretne élni ezzel a lehetőséggel.

55 millió forintos NAV tartozás

Ahogy arról szintén beszámoltunk, komoly akadályokat kell még leküzdenie az élvonalbeli focinak Szombathelyen. Ahhoz, hogy a csapat továbbra is versenyezni tudjon a Haladás VSE-nek december 31-ig 0-ás NAV igazolást kell produkálnia. Ehhez képest a jelenlegi információk szerint 55 millió forintos NAV tartozása van az egyesületnek.

Ezen felül 3 havi fizetésüket nem kapták meg a dolgozók. 

Ezen felül az egyesület 1 milliárd 383 millió forint rövid lejáratú kötelezettséget könyvelt el 2023-ban, a saját tőkéje 390 millió forint mínuszt mutatott. A lejárt tartozás mértéke 213 millió forint volt november végén.

A helyzet tehát nem rózsás. 

Mindenesetre a Haladás 1919 Kft. elkészítette a 2025-ös üzleti tervét. 

215 és félmillió forint bérekre

A főbb számok szerint:

22+2 játékos, 2+1 edző, 1 fő technikai vezető, 1 masszőr, valamint
amennyiben lesz lehetőségünk 1 fő adminisztratív tevékenységet végző
munkatárssal, továbbá a játékoskeret tekintetében az utánpótláskorúak bevonásával (kettős igazolás) számolnak.

A naptári évre 215 millió 516 ezer 700 forint bérköltséggel kalkulálnak. (Ebből 44 millió 668 ezer 50 forint a járulék.)

A rendezési költségek 29 millió 905 ezer 260 forintot emésztenek fel. (Ebből 10 millió 520 ezer forint a rendezvénybiztosítás, 5 millió 140 ezer 960 forint a hangosítás költsége.)

Tervezett bevételek tekintetében 274 millió 283 ezer 960 forinttal kalkulának. (Ebből szponzorációs bevétel 145 millió 283 ezer 960 forint, jegyértékesítés 7 millió forint, az önkormányzat támogatása 58, az MLSZ támogatása 54 millió forint.)

További anyagköltség 7 millió 327 ezer forint. 
Még a reklámköltségekre is gondoltak, ami 800 ezer forintot tenne ki.

A kiadási és a bevételi oldalak egyébként egyensúlyt mutatnak, mindkét táblázatban 274 millió 283 ezer 960 forint szerepel.

A részletes üzleti terv itt érhető el.

A végső döntést az ügyben a csütörtöki testületi ülésen hozzák meg az önkormányzati képviselők.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.